Trasa AK blisko półmetka. Nowa nitka w październiku?

"Nie ma jeszcze przygotowanej nowej organizacji ruchu"
"Nie ma jeszcze przygotowanej nowej organizacji ruchu"
tvnwarszawa.pl
tvnwarszawa.pl"Nie ma jeszcze przygotowanej nowej organizacji ruchu"

Na przełomie października i listopada drogowcy przełożą ruch na wyremontowaną, północną nitkę mostu Grota-Roweckiego. - Dokładny termin uzależniony jest od odbiorów i pozwolenia na dopuszczenie dla ruchu - tłumaczy GDKKiA.

Prace związane z przebudową jezdni północnej zbliżają się do końca.

- Planujemy przełożyć ruch na przełomie października i listopada - informuje Agnieszka Stefańska z GDDKiA. I dodaje: - To wieloetapowy proces obejmujący m.in. składanie kompletu dokumentów czy uzyskiwanie pozwolenia na użytkowanie.

Jak poinformowała nas przedstawicielka GDDKiA, wykonawca ma przygotować niezbędne dokumenty, a decyzję o dopuszczeniu do ruchu wydaje miasto.

Wykonawca nie złożył jeszcze odpowiednich dokumentów. - Nie ma jeszcze przygotowanej nowej organizacji ruchu, jaka miałaby obowiązywać po przełożeniu go na północną jezdnię - potwierdza Tomasz Kunert z wydziału prasowego stołecznego ratusza. Ale dodaje, że termin podawany przed GDDKiA jest realny.

2 lata utrudnień

Wielki remont Trasy AK i mostu Grota rozpoczął się 19 października 2013 roku. Drogowcy chcą dostosować tę trasę do standardów drogi ekspresowej. Kierowcy stracili możliwość przejazdu trzema zjazdami: na prawym brzegu z Tarchomina i Jagiellońskiej na most oraz na lewym - z mostu w stronę Gdańska. Największe utrudnienia związane są z wyłączeniem części mostu Grota.

Prace potrwają do jesieni 2015 roku. Najważniejsze to połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka i Wisłostrada – Modlińska, budowa i przebudowa jezdni, stworzenie ścieżek rowerowych, a także ciągów pieszych i rowerowych.

Remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym most Grota–Roweckiego, który zostanie poszerzony o około 10 m. Będzie miał po 5 pasów w każdym kierunku.

jb/r

Pozostałe wiadomości