Toruńska w październiku? "To mało realne"

Dawid Krysztofiński, tvnwarszawa.plOstatnie (?) prace na Trasie Toruńskiej

Kolejny termin otwarcia Trasy Toruńskiej mija 31 października. Prawie na pewno zostanie przekroczony. - Widać już bliski koniec - pociesza Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału GDDKiA.

Trasa Toruńska miała być otwarta w kwietniu 2012 roku. Dopiero w czerwcu udało się otworzyć ciąg główny. Prace na bocznych jezdniach miały się zakończyć najpóźniej 30 września. Tak się jednak nie stało, a kolejnym terminem jest koniec października.

"Termin jest nam nieznany"

Jak się okazuje, ten też jest już właściwie nierealny. - Robotnicy muszą poprawić chodniki czy ścieżki, trzeba też dokończyć prace przy wiadukcie w ciągu ulicy Głębockiej. Prace, które pozostały do wykonania, nie utrudniają ruchu - zastrzega Tarnowska.

Kiedy się zakończą? - Obecnie termin jest nam nieznany, ponieważ analizujemy obszerne roszczenia złożone przez wykonawcę - tłumaczy Tarnowska.

Wykonawca tłumaczy w dokumentach, dlaczego nie wyrobił się z poszczególnymi pracami. Na podstawie tych wyjaśnień GDDKiA zadecyduje, czy podpisać kolejny aneks do umowy, czy naliczyć kary umowne.

7 kilometrów trasy

Przebudowa Trasy Toruńskiej ma na celu dostosować siedmiokilometrowy odcinek do wymogów drogi ekspresowej.

Po jej zakończeniu, do podobnych parametrów dostosowany ma być most Grota-Roweckiego wraz z ostatnim brakującym odcinkiem od Wisłostrady do węzła Powązkowska.

bf/roody

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości