Tiry pojadą Trasą AK tylko w nocy. Porozumienie ratusza z GDDKiA

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plTiry nie wjadą na most w godz. 6-22

- Uzgodniliśmy, że na czas remontu Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego będzie tam wprowadzony zakaz jazdy tirów. Ma obowiązywać w godz. 6-22 – mówi tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Ustalenia w tej sprawie zapadły na wtorkowym spotkaniu. Uczestniczyła w nim prezydent miasta, wojewoda, przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Inspekcji Transportu Drogowego i policja.

"Wzmożone kontrole"

- Zakaz wjazdu tirów ma obowiązywać od nocy z 8 na 9 listopada. GDDKiA i Zarząd Dróg Miejskich ustawią dodatkowe oznakowanie tak, żeby kierowcy z odpowiednim wyprzedzeniem wiedzieli, że muszą się skierować na tzw. dużą obwodnicę Warszawy – wyjaśnia Milczarczyk. - Będą też prowadzone działania informacyjne. Z kolei Inspekcja Transportu Drogowego będzie prowadziła wzmożone kontrole – dodaje. Chodzi o to, żeby ciężarówki jadące autostradą A2 z zachodu lub drogą numer 2 i drogą numer 8 ze wschodu, zjeżdżały na tzw. dużą obwodnicę Warszawy czyli drogi numer 50 i 62, i omijały miasto. Dziś jeżdżą trasą S8, mostem Grota i dalej Trasą Toruńską lub Południową Obwodnicą Warszawy i dalej przez Ursynów.

- Ograniczenie wjazdów TIR-ów na Trasę AK i Toruńską będzie obowiązywało w granicach Warszawy, od Marek do ul. Połczyńskiej - powiedział PAP Tomasz Kunert ze stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów. I dodaje, że nadal będą nią mogły jeździć pojazdy z identyfikatorami C16.

Prezydent poinformowała o wprowadzeniu zakazuUrząd Miasta

Remont do 2015 roku

W związku z remontem Trasy AK i mostu zamknięte są trzy przejazdy: wjazdy na most z Modlińskiej i Jagiellońskiej oraz zjazd z mostu na Wisłostradę w kierunku Łomianek. 8 listopada wyłączone zostaną kolejne trzy zjazdy: na prawym brzegu z Tarchomina w kierunku Marek, a na lewym z mostu na Wisłostradę w kierunku centrum i z Trasy AK na Gdańsk.

Zamknięta dla ruchu zostanie również północna jezdnia Trasy AK od ul. Modlińskiej do ul. Gwiaździstej. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię południową. Będą tam po dwa pasy ruchu w każdym kierunku

Urząd miasta zapewnia, że będzie przyglądał się sytuacji, ale wstępnie zakaz ma obowiązywać do końca remontu, czyli października 2015 roku. Wtorkowe spotkanie zostało zwołane, bo jeszcze w ubiegłym tygodniu GDDKiA stwierdziła, że nie planuje takiego rozwiązania.

CZYTAJ WIĘCEJ O PRACACH

TAK WYGLĄDA WYBURZANIE ESTAKAD:

Rozbiórka na Trasie AK
Rozbiórka na Trasie AKDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

W PONIEDZIAŁEK KIEROWCY MUSIELI LICZYĆ SIĘ Z UTRUDNIENIAMI PO ZAMKNIĘCIU ESTAKAD:

Ogromny korek na moście Północnym
Ogromny korek na moście PółnocnymLech Marcinczak/tvn24

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości