Świętokrzyska zamknięta. Wybudują dwa ronda

Zamknęli Świętokrzyską
Zamknęli Świętokrzyską
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plZamknęli Świętokrzyską

Wtorek to pierwszy dzień z nową organizacją ruchu w rejonie ulicy Świętokrzyskiej. Rusza pierwszy etap modernizacji ulicy na odcinku od Nowego Światu to Tamki. Drogowcy wymieniają nawierzchnię, chodniki i latarnie.

Większa część ulicy Świętokrzyskiej (od ronda ONZ do Nowego Światu) jest już od dawna rozkopana przez budowniczych metra. Teraz drogowcy zajęli również pozostały odcinek - do ul. Kopernika, a także część ulicy Kopernika w kierunku Tamki.

Do tej drugiej arterii jest utrzymany dojazd z ulic Foksal i Okólnik. Z kolei na Oboźnej obowiązuje ruch dwukierunkowy. - Kierowcy sobie radzą dobrze. Stosują się do oznakowania - poinformował o godz. 8.00 Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Autobusy na objazdach

Utrudnienia czekają na pasażerów komunikacji miejskiej, ponieważ autobusy musiały zmienić trasy.

Od skrzyżowania Nowy Świat/Świętokrzyska linie 102, 105, 444 przejeżdżają w obu kierunkach, ulicami: Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego, po czym wracają na swoje trasy.

Z kolei nocne linie N14, N64 w kierunku pętli Olesin i Choszczówka od skrzyżowania Nowy Świat/Świętokrzyska kursują ulicami: Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Książęca – Kruczkowskiego. Natomiast w kierunku pętli Dworzec Centralny od skrzyżowania Tamka/Kruczkowskiego ulicami: Kruczkowskiego – Książęca – Nowy Świat.

Zbudują dwa ronda

Utrudnienia potrwają około czterech tygodni. Przez ten czas drogowcy wymienią krawężniki, ułożą nowy chodnik z betonowych płyt, wytyczą nowe drogi rowerowe. Na jezdni będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Na skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej i Kopernika oraz ul. Kopernika i Tamki zbudowane zostaną ronda.

Ronda, a także miejsca i zatoki postojowe, będą wykonane z granitowej kostki kamiennej. Ma powstać także nowe oświetlenie, przebudowana zostanie kanalizacja. Koszt prac to prawie 3 mln złotych.

Nowa Świętokrzyska

Wykonywane prace to wstęp do modernizacji całej ulicy Świętokrzyskiej, która teraz w większości jest rozkopana przez budowniczych metra. Wizualizację nowej Świętokrzyskiej pokazywaliśmy pierwsi na tvnwarszawa.pl w grudniu zeszłego roku. Ulica ma być przede wszystkim zwężona do dwóch pasów na odcinku od ronda ONZ do Marszałkowskiej, a dalej kierowcy będą mieli już tylko po jednym pasie.

JAK MA WYGLĄDAĆ NOWA ŚWIĘTOKRZYSKA? WYJAŚNIA AUTOR KONCEPCJI:

Mówi Dariusz Malinowski, Pleneria
Mówi Dariusz Malinowski, PleneriaDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

bf/b

Pozostałe wiadomości