Najnowsze

Śnieg zatrzymał Veturilo

Najnowsze

ZTMVeturilo wystartuje z opóźnieniem

Miejski rower wystartuje z poślizgiem. Z Veturilo skorzystamy dopiero w drugiej połowie marca, a nie jak zapowiadał Zarząd Transportu Miejskiego, od pierwszego dnia tego miesiąca.

Początkowo tegoroczny start wypożyczalni rowerowych zaplanowano na 1 marca. Teraz ZTM informuje, że stanie się to później.

Druga połowa marca

"Uruchomienie Veturilo po zimowej przerwie odsuwa się w czasie. Po wcześniejszych uzgodnieniach z ZTM, operator systemu – firma Nextbike, złożyła wniosek o przesunięcie terminu rozpoczęcia nowego sezonu wstępnie na drugą połowę marca br. ZTM przychyli się do tej prośby" – czytamy na profilu Zarządu Transportu Miejskiego na portalu facebook.

Winny jest śnieg. Urzędnicy tłumaczą, że intensywne opady i prognozowane niskie temperatury uniemożliwiają montaż nowych stacji. Część z nich ma być zainstalowana na betonowych płytach, ale do tego potrzebnych jest kilka dni z dodatnimi temperaturami.

70 nowych stacji

W tym roku uruchomione mają być ponownie stacje, z których warszawiacy korzystali w ubiegłym sezonie. A także ponad 70 nowych - m.in. w Śródmieściu Płd., Ochocie i na Pradze.

- Zgodnie z umową stacje z obu etapów mają zostać oddane w tym samym czasie – tłumaczą urzędnicy.

20 minut za darmo

Rowery będzie można wypożyczać do 30 listopada. Za pierwsze 20 minut jazdy nie jest pobierana opłata. Kolejne 40 minut wypożyczenia roweru kosztuje symboliczną złotówkę. Za dwie godziny jazdy zapłacimy - 4 złote, za trzy – 9 zł.

Nowe terminale Veturilo "zimują" w magazynieZTM

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości