Najnowsze

Sadzą drzewa do donic na Świętokrzyskiej

Najnowsze

Sadzenie drzew przy Świętokrzyskiej
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plSadzenie drzew przy Świętokrzyskiej

Trwa sadzenie drzew przy ul. Świętokrzyskiej. Jak informuje Zarząd Oczyszczania Miasta, platany zastąpią świerki. Na jesieni donice mają zniknąć.

W sumie ZOM posadzi 102 platany. - Są to drzewa, których walory dekoracyjne utrzymują się dość długo, ponieważ późno zrzucają liście - możemy przeczytać w komunikacie. Jak dodaje ZOM, platany dobrze znoszą zanieczyszczenie powietrza.

Drzewa, które posadzone zostaną przy Świętokrzyskiej, mają około 4-5 metrów, o obwodzie pnia od 16 do 18 cm. Podobna wymiana roślin odbędzie się na Nowym Świecie, w miejsce jodeł ustawione będą drzewa liściaste.

"Zielona Świętokrzyska"

Donice, ustawione przy ul. Świętokrzyskiej, budzą skrajne emocje. Niektórym się podobają innym wręcz przeciwnie. Początkowo miasto informowało, że wzdłuż ulicy posadzone zostaną drzewa, wówczas o donicach nie było mowy. W rezultacie zrezygnowano z tego pomysłu, bo jak tłumaczono, korzenie drzew zagrażałyby metru.

Mieszkańcy wywalczyli jednak zmiany. Jak pisaliśmy w lipcu, mieszkańcy, w ramach budżetu partycypacyjnego, wybrali projekty, które mają uwolnić zieleń z donic. Zmiany mają nastąpić także na pl. Powstańców Warszawy.

Obecnie wyłoniono już projektanta, który opracowuje koncepcję zmian na Świętokrzyskiej. - Zostanie ona pokazana mieszkańcom w ramach konsultacji społecznych. Potem powstanie ostateczny projekt, w którym donice mają zniknąć - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Drzewa mają byś sadzone na jesieni.

su

Pozostałe wiadomości