S8 już otwarta. "Wyjazd z Warszawy mocno przyspieszył"

Wjazd na trasę S8
Wjazd na trasę S8
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plWjazd na trasę S8

Nowy fragment wylotówki z Warszawy został udostępniony kierowcom pół roku przed terminem. Dzięki niemu mogą oni ominąć stale zakorkowaną trasę przez Janki i Raszyn.

W piątek kilka minut przed godz. 22.00 pierwsi kierowcy ruszyli S8 od węzła Opacz w stronę węzła Warszawa-Janki. Podróż zajęła ok. 10 minut.

- Jako pierwszy nowym odcinkiem przejechał kierowca w białym audi A3. Jeszcze przed otwarciem kilka samochodów ustawiło się na wjeździe. Teraz ruch odbywa się płynnie, chociaż samochody jadą praktycznie jeden za drugim - przekazał po godz. 22 reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter.

W sobotę rano wróciliśmy na miejsce. - Wyjazd z Warszawy mocno przyspieszył. Niespełna 20 min wystarczyło mi, żeby pokonać drogę z Żoliborza za Janki. Ruch jest na razie umiarkowany - relacjonował po godz. 9 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.- Nie dostrzegłem poważniejszych niedoróbek - dodał.

Nowy fragment wylotówki otwarty (nagranie przyspieszone)
Nowy fragment wylotówki otwarty (nagranie przyspieszone)Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Wjazd do Warszawy trasą S8 (film przyspieszony)
Wjazd do Warszawy trasą S8 (film przyspieszony)Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

TU OTWORZĄ, TAM ZAMKNĄ - CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH DLA KIEROWCÓW

Jak wyjechać z Warszawy w stronę Katowic i WrocławiaTargeo / tvnwarszawa.pl

Pół roku przed terminem

Prace przy budowie nowego fragmentu S8 udało się zakończyć pół roku przed terminem.

- To bardzo piękna droga i przede wszystkim użyteczna. Sama od lat czekałam na rozładowanie korków w Raszynie. Ta droga powinna tak w 50 proc. zdjąć ruch z drogi raszyńskiej - podkreśliła na piątkowej konferencji prasowej minister infrastruktury Maria Wasiak.

Jak dodała, przy budowie trasy wykorzystano innowacyjną nawierzchnię.

- Droga jest bardzo ładnie zaprojektowana, z innowacyjnym podejściem do nawierzchni. Wykonawca w ciemno udzielił wydłużonej gwarancji o 8 lat na dobre sprawowanie się tej nawierzchni - powiedziała minister.

Otwarta trasa S8:

Minister infrastruktury i wicedyrektor GDDKiA o otwieranym odcinku
Minister infrastruktury i wicedyrektor GDDKiA o otwieranym odcinkuMateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

Autobusy na ekspresówce

W związku z otwarciem nowego fragmentu ekspresówki na zmienione trasy skierowane zostały także autobusy komunikacji miejskiej.

17 lipca, około godziny 22.00, wraz z otwarciem trasy S8 (obwodnica Janek i Raszyna) zostanie zamknięta dla ruchu ulica Mszczonowska w Jankach. Jednocześnie autobusy linii 703, 711 i 733 zostaną skierowane na trasę objazdową pomijającą na terenie Janek i Raszyna odcinek pomiędzy przystankami STOICKA – GRANICZNA. Autobusy będą kursowały trasami S2 i S8. Dla autobusów będą obowiązywały zmienione rozkłady jazdy - czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego.

Wicedyrektor GDDKiA: Nie chcieliśmy czekać z otwarciem
Wicedyrektor GDDKiA: Nie chcieliśmy czekać z otwarciemMateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

jk/lulu

Pozostałe wiadomości