Ruszyła przebudowa ruchliwego skrzyżowanie na Bielanach


Drogowcy rozpoczęli przebudowę skrzyżowania ulic Arkuszowej i Wólczyńskiej. Do końca roku powstanie tam rondo, które ułatwi ruch w tej części Bielan.

Wólczyńska prowadzi na cmentarz na Wólce Węglowej, Arkuszową dojedziemy do Izabelina. To bardzo popularna trasa do Łomianek.

O ile kierowcy jadący w stronę cmentarza przejeżdżają zazwyczaj bez utrudnień, to w drugą stronę jest znacznie gorzej. Samochody zmierzające w kierunku centrum napotykają na sznur aut jadących z i do Izabelina, co utrudnia przejazd.

Przed świętami nowe rondo

Drogowcy przekonują, że jeszcze przed świętami będzie łatwiej. W poniedziałek ruszyła przebudowa skrzyżowania. Powstanie tam rondo. Ponadto układ skrzyżowania zostanie dostosowany do przyszłego układu drogowego w tym rejonie (droga S7).

Podczas przebudowy nie obędzie się bez utrudnień. W czwartek zamknięty zostanie wlot na skrzyżowanie od strony cmentarza. Ulicą Wólczyńską będzie można dojechać do posesji, ale jedynie objazdem od ulicy Estrady. W taki sam sposób będzie mozna dojechać do cmentarza.

Przebudowa skrzyżowania pochłonie 3 miliony złotych.

Bez poszerzenia Wólczyńskiej

Do pełnego usprawnienia ruchu w tym miejscu potrzebne jest również poszerzenie ulicy Wólczyńskiej. Jednak na razie Zarząd Dróg Miejskich nie ma na to pieniędzy. Inwestycja nie została ujęta w Wieloletniej Prognozie Finansowej do 2033 roku.

Podobna sytuacja jest z poszerzeniem ulicy Broniewskiego i wydłużeniem Al. Reymonta – te ulice również nie mają na razie finansowania, a ich przebudowa znacznie usprawniłaby ruch na Bielanach.

bf/b

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości