Projektują, planują, wnioskują. Duże inwestycje ruszą dopiero w 2017

Ważne inwestycje w stolicytargeo.pl

Cisza przed burzą - tak zapowiada się 2016 rok na budowach stołecznych dróg. Urzędnicy i wykonawcy będą projektować i przygotowywać się do inwestycji, które na dobre rozpoczną się dopiero w 2017.

Południowa Obwodnica Warszawy, Marynarska oraz Marsa i Żołnierska to trzy największe inwestycje drogowe, które zaczną się w nadchodzącym roku. Dla każdej z nich ten początek oznacza jednak co innego.

POW: przedsmak kłopotów

Dokończenie warszawskiego odcinka trasy S2 to bez wątpienia największa inwestycja drogowa planowana w najbliższych latach. Trasa ma być gotowa w 2020 roku - tak wynika z umów z wykonawcami wybranymi pod koniec tego roku. Wszyscy trzej pracują w trybie zaprojektuj i wybuduj. W tym roku POW będzie więc rozwijać się głównie na ekranach komputerów - jeśli nawet zaczną się jakieś przygotowania "w terenie", to jeszcze nie będą uciążliwe dla mieszkańców.

Przy okazji tej inwestycji realizowane będą inne, mocno z nią powiązane - w 2016 roku ma być gotowy projekt przebudowy Wału Miedzeszyńskiego od Traktu Lubelskiego do węzła z POW. Ulica ma zostać poszerzona do dwóch jezdni o dwóch pasach ruchu. Same prace będą skoordynowane z budową obwodnicy.

CZYTAJ WIĘCEJ O BUDOWIE POW

Marsa - Żołnierska: budują pół trasy

POW, gdy już powstanie, odciąża m.in. wjazd do miasta z południowego wschodu. W tym rejonie pewnej poprawy można oczekiwać jednak wcześniej, bo już w 2018 roku. Wtedy prawdopodobnie kierowcy pojadą bowiem długą estakadą łączącą ulicę Marsa i Żołnierską, przechodzącą także przez skrzyżowania z ul. Chełmżyńską i Okularową. Jedną, bo na budowę drugie wciąż nie ma szans - drogowcy nie dogadali się z Instytutem Prymasowskim w sprawie wykupu działki na której stać miały filary. To bardzo zła wiadomość - w tej relacji tworzą się ogromne korki, a estakada miała je rozładować.

Przy okazji powstaną za to dwa nowe, wewnętrzne wiadukty Marsa nad torami kolejowymi . Przebudowana będzie też Żołnierska wraz wiaduktami, a na odcinku Żołnierskiej od Strażackiej do granic miasta drogowcy chcą zlikwidować "wąskie gardło" i dobudować drugą jezdnię.

Warta 155 milionów umowa z czeskim Metrostavem, który zasłynął ekspresową realizacją mostu Grota-Roweckiego ma być podpisana na początku roku. Termin to 26 miesięcy.

CZYTAJ WIĘCEJ O TEJ INWESTYCJI

Marynarska: estakada przez Mordor

Dużych utrudnień - po raz kolejny - muszą spodziewać się pracujący na biurowym Służewcu. W przyszłym roku drogowcy planują podpisać umowę z wykonawcą (najtańszą ofertę złożył Intercor - ok. 49 mln złotych) na przebudowę ulicy Marynarskiej od ul. Rzymowskiego do węzła Marynarska. Pierwsze prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

W ramach inwestycji ulica zostanie poszerzona do trzech pasów. W ciągu ulicy Postępu powstanie wiadukt, a w rejonie ulicy Wynalazek wybudowana zostanie kładka. Drogowcy przebudują też linię tramwajową od skrzyżowania z ul. Rzymowskiego do nowej pętli przy ul. Suwak (przesuną bliżej budynków). Po zakończeniu prac ruch na ulicy będzie bezkolizyjny - na skrzyżowaniach z ul. Wynalazek i Postępu zlikwidowane zostaną skręty w lewo.

Prace wraz z aktualizacją projektu mają potrwać 26 miesięcy.

CZYTAJ WIĘCEJ O TEJ INWESTYCJI

Trwa budowa Trasy Świętokrzyskiej...

Ważną, rozpoczętą inwestycją, która będzie trwała przez cały 2016 rok jest odcinek Trasy Świętokrzyskiej od Dworca Wschodniego do Zabranieckiej. Prace rozpoczęły się w maju 2015 roku i potrwają do września 2017 roku (28 miesięcy).

Trasa połączy Wybrzeże Szczecińskie z Zabraniecką. Ułatwi dojazd mieszkańcom Szmulowizny oraz Targówka do centrum miasta. Gotowy jest odcinek od Wybrzeża Szczecińskiego do Zamoyskiego. ZMID czela na zgodę na budowę krótkiego odcinka od Zamoyskiego do Targowej. Trwa też aktualizacja dokumentacji odcinka od Targowej do Kijowskiej.

... i tunelu w Międzylesiu

Wciąż budowany jest tunel w Międzylesiu (ciąg ulic Zwoleńskiej i Żegańskiej). Jak informują drogowcy, inwestycja ma się zakończyć we wrześniu 2016 roku, a pod koniec listopada ma być udostępniona kierowcom.

W połowie roku mają zakończyć się prace przy przejściu podziemnym pod ul. Cyrulików. Początkowo drogowcy informowali, że inwestycja zakończy się w 2015. – W związku z tym, że inwestycja realizowana jest w ramach "projektuj i buduj", na etapie projektowania pewne procedury się przedłużyły – wyjaśnia Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID.

Na wiosnę mają zakończyć się prace w al. Dzieci Polskich. Wybudowany odcinek (od ul. Kociszewskich do granicy z dzielnicą Wesoła) połączy dzielnice Wawer i Wesoła i umożliwi uruchomienie komunikacji autobusowej w ciągu ulic: Graniczna - Nowoborkowska - al. Dzieci Polskich.
 
W kwietniu 2016 roku ma zostać przebudowane skrzyżowanie ulic Chełmżyńskiej i Strażackiej. Drogowcy, koło przejazdu kolejowego, budują rondo.

Te inwestycje mają się rozpocząć w 2016 rokutargeo.pl

Ogłaszają, wyłaniają...

Na tym koniec dużych inwestycji drogowych, ale nie koniec planów. W 2016 roku ogłoszonych i rozstrzygniętych ma być sporo przetargów.

Nie w 2015, jak planowano, a właśnie w 2016 drogowcy ogłoszą przetarg na budowę ulicy Czerniakowskiej bis. Wybudują dwujezdniową ulicę łączącą ul. Czerniakowską przez ul. Nehru z ul. Wolicką. W pasie dzielącym jezdnie powstanie rezerwa na tory tramwajowe. Prace mają zakończyć się w 2017 roku.

Rok potrwają prace przy budowie ul. Gandhi. W 2016 roku ZMID ma zamiar ogłosić i wyłonić wykonawcę inwestycji. W przyszłości ulicą będzie można dojechać do Południowej Obwodnicy Warszawy. Będzie ona służyć także jako dojazd do Szpitala Południowego.

W 2016 roku ZMID wyłoni wykonawcę przebudowy ul. Głębockiej. - Rozpoczęcie prac zależy, od tego, kiedy umowa zostanie podpisana. Wyłoniona firma będzie miał około 10 miesięcy na przeprowadzenie prac – mówi Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Drogowcy chcą też ogłosić przetarg na przebudowę ul. Łodygowej. Na razie nie maja jednak decyzji środowiskowej. – Nie wiadomo więc, kiedy prace będą mogły się rozpocząć – mówi Gajewska. ZMID zakłada jednak, że jeszcze w tym roku, chociaż na pewno główne prace dopiero w 2017. Ulica na prawie dwukilometrowym odcinku będzie poszerzona do dwóch pasów ruchu w obie strony.

W 2016 roku te inwestycje będą projektowanetargeo.pl

... i projektują

ZMID przygotowuje też projekty innych ważnych inwestycji, które mogą powodować spore utrudnienia w ruchu.

W 2016 roku ma wyłonić wykonawcę na projekt obwodnicy śródmiejskiej od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej. Projekt zakłada budowę arterii, która tunelem pod rondem Wiatraczna przechodzić będzie po śladzie obecnej ulicy Wiatracznej i dalej, nad torami kolejowymi, do Zabranieckiej i Radzymińskiej. Docelowo obwodnica poprowadzona zostanie do ronda Żaba. Prace przy projekcie miały potrwać 2,5 roku (30 miesięcy), ale wykonawcy, którzy złożyli oferty, skrócili to o 4 miesiące. W sumie w przetargu wzięło udział siedem firm. Najtańszą ofertę złożyły Mosty Katowice - około 6,9 mln złotych.

W 2016 roku ZMID ma ogłosić przetarg na projekt przebudowy skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej. - Dzięki pracom na skrzyżowaniu ma poprawić się bezpieczeństwo. Ułatwiony ma być wyjazd z podporządkowanej ul. Harfowej na ul. Grójecką - mówi Gajewska.

Prace toczyć się będą także przy projekcie przebudowy ul. Grzybowskiej - od al. Jana Pawła II do ul. Siedmiogrodzkiej (rejon skrzyżowania z ul. Karolkową). Umowa z wykonawcą podpisana została w czerwcu 2015 roku. Na wykonanie projektu ma 18 miesięcy.

22 miesięcy trwa projektowanie fragmentu ul. Ciszewskiego od Kiedacza do Rzeczypospolitej. Dzięki niemu sąsiadujące ze sobą dzielnice Ursynów i Wilanów zyskają połączenie, które jest na wagę złota. Umowa na projekt została popisana we wrześniu 2015, więc projektowanie potrwa do lipca 2017.

W 2016 trwać będą także prace przy projekcie przebudowy Traktu Lubelskiego od Zwoleńskiej do Borowieckiej. Umowa podpisana została we wrześniu 2015. Wyłoniony wykonawca ma na wykonanie projektu 15 miesięcy.

W 2016 roku zakończą się także prace przy projekcie przebudowy Wybrzeża Helskiego. Początkowy pomysł nie spodobał się mieszkańcom. Nazwali inwestycję "drugą Wisłostradą" przez zwiększenie liczby pasów. Drogowcy odeszli jednak od tego pomysłu i zapewniają, że ma być bardziej przyjazna pieszym i rowerzystom.

Do poważnych prac szykuje się także ZMID na Trasie Łazienkowskiej. Tak, kierowcy znowu będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Tym razem drogowcy zajmą się odbudową od podstaw wiaduktów przy Agrykoli. W 2016 roku ZMID planuje ogłosić przetarg na projekt oraz budowę. Czy uda się wyłonionemu wykonawcy wykonać projekt i rozpocząć prace jeszcze w tym samym roku, nie wiadomo.

Awantura o most

Jak bumerang w 2015 roku powrócił pomysł budowy mostu Krasińskiego wraz z trasą, która docelowo ma połączyć Żoliborz (plac Wilsona) z Targówkiem (ul. Matki Teresy z Kalkuty). Do 31 lipca 2016 roku Mosty Katowice pracować mają przy aktualizacji istniejącego projektu. Inwestycja, nie podoba się jednak mieszkańcom Żoliborza. Nie zgadzają się oni na wariant przedstawiony przez drogowców. Uważają, że nowy most na Targówku problemów komunikacyjnych nie rozwiąże, a na Żoliborzu je pogłębi - zwiększy ruch, spaliny i korki. Mieszkańcy Targówka są odmiennego zdania. Obecnie trwają spotkanie w ramach tzw. okrągłego stołu w sprawie budowy przeprawy.

Kiedy ruszą prace? - Na 2016 rok nie mamy zarezerwowanych pieniędzy, jesteśmy gotowi ruszyć w 2017 rok, ale jeszcze wszystko zależy od tego co postanowi Rada Warszawy - mówi Gajewska.

CZYTAJ WIĘCEJ O SPORNEJ INWESTYCJI

Przebudowa Narutowicza

ZMID w 2016 roku chce ogłosić także przetarg na projekt przebudowy pl. Narutowicza.

O przebudowie placu Narutowicza mówi się od lat. Jak pisaliśmy w sierpniu 2015 roku, Rada Warszawy przeznaczyła 25 milionów na rewitalizację tego miejsca. Nowy mamy zobaczyć w 2018 roku, ale jego ostateczny wygląd jeszcze nie jest znany. Trwają prace nad ostateczną koncepcją.

Wstępnie mówi się o wyprostowaniu ul. Grójeckiej i zlikwidowaniu lub ograniczeniu pętli tramwajowej.

CZYTAJ WIĘCEJ O PLANACH PRZEBUDOWY PL. NARUTOWICZA

Warianty WOWtargeo.pl

Ciąg dalszy nastąpi

W 2016 roku będą ważyć się losy także innego fragmentu obwodnicy Warszawy - wschodniej jej części czyli trasy S17. Drogowcy mają nadzieję, że w 2016 roku wydana zostanie decyzja środowiskowa, która jest kluczowym dokumentem dla rozpoczęcia inwestycji. Jak pisaliśmy, WOW nie ma jednak szczęścia po pierwsze co do przebiegu trasy, a także do rządzących w Polsce władz.

- Jeśli otrzymamy decyzję środowiskową, 2016 rok będzie czasem przygotowania przetargu na inwestycję - mówi Krynicki. Z budową WOW drogowcy do 2020 roku raczej nie zdążą, chociaż poprzedni rząd zapewniał, że do tego czasu domknie się warszawski ring.

WOW to droga ekspresowa S17, która od wschodu zamknie ring warszawskiej obwodnicy. Łączyć się będzie z Południową Obwodnicą Warszawy (węzeł Lubelska) oraz z trasą S8 - obwodnicą Marek (węzeł Drewnica).

Czytaj też o planach Zarządu Dróg Miejskich.

W ramach Południowej Obwodnicy Warszawy powstanie tunel pod Ursynowem:

Zbudują tunel pod Ursynowem
Zbudują tunel pod UrsynowemLech Marcinczak, Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

su/r

Źródło zdjęcia głównego: targeo.pl

Pozostałe wiadomości

Na Bielanach kierowca opla wyprzedzał ciężarówkę i z impetem zderzył się z citroenem. - Widziałem, jak ten człowiek wyjechał prosto na mnie - opowiedział o niebezpiecznym zdarzeniu redakcji Kontaktu 24 pan Kacper, kierowca citroena.

"Odbił się od śmieciarki i całą siłą uderzył we mnie"

"Odbił się od śmieciarki i całą siłą uderzył we mnie"

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy doszło w Nieporęcie. Jak ustaliła policja, nietrzeźwy mężczyzna wjechał na jeden z parkingów, gdzie spowodował kolizję. Wydmuchał ponad 1,6 promila.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stołeczni policjanci skontrolowali przewoźników na aplikację. Wykryli 11 naruszeń ustawy o transporcie drogowym lub przepisów porządkowych. Posypały się mandaty, zatrzymano siedem dowodów rejestracyjnych.

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Kierowca osobowego audi uderzył w barierki przed mostem Siekierkowskim. Autem podróżowały dwie osoby. Na miejscu pracowały służby.

Auto na barierkach przed mostem Siekierkowskim

Auto na barierkach przed mostem Siekierkowskim

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W alei Krakowskiej zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i motocykl. Kierujący motocyklem trafił do szpitala. Na miejscu pracuje policja.

Zderzenie z samochodem osobowym. Motocyklista trafił do szpitala

Zderzenie z samochodem osobowym. Motocyklista trafił do szpitala

Źródło:
tvnwrszawa.pl

Jest pierwsza wizualizacja toru łyżwiarskiego Stegny. Wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska pokazała ją w mediach społecznościowych, informując jednocześnie o ogłoszonym przetargu na wybór wykonawcy modernizowanego obiektu.

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Garwolina zatrzymali 17-latka. Jak ustalili, najpierw ukradł farbę w sprayu, a potem pomalował nią samochody, witryny lokali, czy elewację budynku. Szkody oszacowano łącznie na 16 tysięcy złotych.

"Nieprzyzwoite hasła i rysunki" na samochodach i witrynach. Wandal przyłapany na gorącym uczynku

"Nieprzyzwoite hasła i rysunki" na samochodach i witrynach. Wandal przyłapany na gorącym uczynku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Grodziscy policjanci znaleźli w ich domu prawie 60 gramów mefedronu, amfetaminy i marihuany. Zatrzymana 56-latka i jej 27-letni syn odpowiedzą nie tylko za posiadanie, ale również za handel narkotykami. Grozi im do 10 lat więzienia.

Rodzinny interes narkotykowy. Matka i syn z zarzutami

Rodzinny interes narkotykowy. Matka i syn z zarzutami

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Został złapany na gorącym uczynku, gdy kradł elektryczną szczoteczkę do zębów w drogerii w centrum stolicy. Okazało się, że to kolejna taka kradzież dokonana przez 35-latka w ciągu ostatnich kilku dni. Mężczyzna upodobał sobie ten sam model szczoteczki i zabierał go, nie płacąc.

Kradł te same modele szczoteczek elektrycznych

Kradł te same modele szczoteczek elektrycznych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dobra informacja dla zwiedzających. W najbliższą sobotę, 20 lipca, częściowo otwarty zostanie ogród Łazienek Królewskich. Teren był zamknięty po tym, jak nawałnica uszkodziła parkowe drzewa. Wrócą Festiwal Strefa Ciszy i Koncerty Chopinowskie.

Częściowo otworzą Łazienki Królewskie

Częściowo otworzą Łazienki Królewskie

Źródło:
PAP

Widok małego chłopca siedzącego o godzinie 1 w nocy samotnie na ławce na Bielanach zaskoczył strażników miejskich. W pobliżu nie było widać nikogo dorosłego. Rodzice 11-latka byli przekonani, że ich syn śpi w domu.

11-latek w nocy wybrał się na przejażdżkę rowerem. Rodzice byli pewni, że śpi w swoim pokoju

11-latek w nocy wybrał się na przejażdżkę rowerem. Rodzice byli pewni, że śpi w swoim pokoju

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura Rejonowa w Otwocku bada okoliczności śmierci 11-miesięcznej dziewczynki, która zmarła w tamtejszym szpitalu. Z ustaleń reportera tvnwarszawa.pl wynikało, że w szpitalu zabrakło specjalistycznego sprzętu, dlatego do placówki wezwano zespół ratownictwa medycznego. Wykonana została już sekcja, ale śledczy wciąż czekają na jej wyniki.

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W jednym z gospodarstw rolnych na terenie gminy Drobin pod Płockiem podczas obsługi kombajnu 17-latek został najprawdopodobniej porażony prądem. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

17-latek pracował przy kombajnie, doszło do wypadku

17-latek pracował przy kombajnie, doszło do wypadku

Źródło:
PAP

Stołeczni policjanci szukają podejrzanego o spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i uderzenie kobiety To około 50-letni mężczyzna. Tego dnia poruszał się rowerem.

Po sprzeczce na ulicy złamał kobiecie nos

Po sprzeczce na ulicy złamał kobiecie nos

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pod Nowym Dworem Mazowieckim na wale przeciwpowodziowym spłonął samochód. Podróżowało nim dwóch sąsiadów, żaden nie chciał się przyznać do prowadzenia pojazdu. Policjanci ustalili, że 29-latek miał dwa promile alkoholu, a 38-latek ponad cztery. Dodatkowo młodszy z mężczyzn nie posiada prawa jazdy.

Obserwowali, jak ich auto płonie nad Wisłą. Żaden nie chciał się przyznać do kierowania

Obserwowali, jak ich auto płonie nad Wisłą. Żaden nie chciał się przyznać do kierowania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

"Pracownice ZUS" odwiedziły starsze małżeństwo. Przekonywały, że ich emerytury może wzrosnąć. Wypytywały o oszczędności. Kiedy wyszły okazało się, że zniknęło 50 tysięcy złotych. Policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem do mieszkań nieznanych osób.

Skuszeni wyższymi emeryturami wpuścili do domu "pracownice ZUS"

Skuszeni wyższymi emeryturami wpuścili do domu "pracownice ZUS"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

27-latka została raniona w twarz rozbitą butelką, czyli "tulipanem". Niewiele brakowało, a cios pozbawiłby ją oka. Trafiła do szpitala. Kobieta podejrzana o atak została zatrzymana.

Kobieta zraniona "tulipanem" w twarz

Kobieta zraniona "tulipanem" w twarz

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Już po raz czwarty w stolicy odbędzie się Urban Art Area – największy w Polsce przegląd sztuki miejskiej. Impreza potrwa od 20 lipca do 25 sierpnia. Wydarzeniu patronuje prezydent Warszawy.

"W tej edycji będzie większa reprezentacja grafficiarzy". Święto street artu na Torze Służewiec

"W tej edycji będzie większa reprezentacja grafficiarzy". Święto street artu na Torze Służewiec

Źródło:
PAP

Obraz autorstwa Kajetana Stefanowicza "Śmierć ułana" był na liście polskich strat wojennych. Został odnaleziony. Wróci na Wawel, drogą przez Gniezno i Płock.

Zaginął po wojnie, odnaleźli go na Mazowszu. Miał być podarunkiem od żołnierza

Zaginął po wojnie, odnaleźli go na Mazowszu. Miał być podarunkiem od żołnierza

Źródło:
tvn24.pl

Prokuratura złożyła w sądzie wniosek o przeprowadzenie obserwacji psychiatrycznej Andrija S. 34-latkowi przedstawiono wcześniej zarzut zabójstwa trzech osób. Chodzi o makabryczne odkrycie czterech ciał w opuszczonej kamienicy na warszawskiej Woli. W przedmiotowej sprawie w sumie 12 osób usłyszało zarzuty, a siedem pozostaje w areszcie.

Cztery ciała w kamienicy, 12 osób z zarzutami. Nowe informacje w sprawie makabrycznego odkrycia

Cztery ciała w kamienicy, 12 osób z zarzutami. Nowe informacje w sprawie makabrycznego odkrycia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dokładnie w trzecią rocznicę tragicznego wypadku w samym centrum Warszawy zapadł wyrok na kierowcę porsche. Mężczyzna pojednał się z rodziną ofiary, a ta zgodziła na karę w zawieszeniu. Sędzia był jednak innego zdania i uznał, że Patryk D., który pędził Marszałkowską prawie 140 kilometrów na godzinę, musi trafić za kratki.

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Warszawska Starówka w najbliższych dniach zamieni się w kulturalne centrum stolicy. W 71. rocznicę odbudowy Rynku Starego Miasta 40 instytucji przygotowało blisko 100 kulturalnych atrakcji. Wśród najciekawszych są zwiedzanie pracowni artystycznych, koncerty i warsztaty. Wydarzenia zaplanowano od 19 do 21 lipca.

Zwiedzanie pracowni artystycznych, koncerty i warsztaty. 100 kulturalnych wydarzeń w 71. urodziny Starówki

Zwiedzanie pracowni artystycznych, koncerty i warsztaty. 100 kulturalnych wydarzeń w 71. urodziny Starówki

Źródło:
tvnwarszawa.pl