Prezydent obiecuje nowe ścieżki i prosi o wyrozumiałość

Oficjalna inauguracja veturilo
Oficjalna inauguracja veturilo
TVN24
TVN24Oficjalna inauguracja veturilo

- Plan na ten rok to kilkadziesiąt nowych kilometrów ścieżek rowerowych - obiecała podczas oficjalnego otwarcia miejskiego roweru Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy zaapelowała także do mieszkańców o cierpliwość, bo system może na początku sprawiać kłopoty.

W samo południe wraz z byłem mistrzem świata w kolarstwie - Ryszardem Szurkowskim Gronkiewicz-Waltz zainaugurowała działanie Veturilo przy pomniku Kopernika.

"Prosimy o informację"

- Proszę o wyrozumiałość na początku i cierpliwość, bo może nie zawsze będzie można ten rower wyjąć, tak jak nam to odpowiada - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Prosimy o informacje na infolinię i maila. Jeżeli coś nie gra, będziemy wspólnie się uczyć i poprawiać – dodaje.

- Nie wszystkie rowery można wypożyczyć, czasami zawiesza się komputer i trzeba chwilę odczekać albo zadzwonić na infolinię. Na szczęście zawsze można liczyć na pomoc pracowników ZTM - relacjonowała w czwartek rano Ewa Paluszkiewicz, reporterka TVN24.

Uwagi można zgłaszać na adres: veturilo@ztm.waw.pl, a także na infolinię: 22 244 13 13, 22 382 13 12.

Nowe ścieżki

Prezydent Warszawy obiecała także budowę kilkadziesięciu kilometrów ścieżek rowerowych jeszcze w tym roku. - Chcemy połączyć most Gdański z rondem Radosława, okolice pomnika Lotnika z rondem Jazdy Polskiej. Ul. Andersa z ul. Waryńskiego przez Marszałkowską i Puławską - wylicza Gronkiewicz-Waltz.

Wypożycz rower

Aby skorzystać z wypożyczalni, trzeba zarejestrować się na stronie internetowej systemu Bemowo Bike (www.bemowobike.pl) lub witrynie wypożyczalni Veturilo (www.veturilo.waw.pl). Trzeba dokonać przedpłaty w wysokości 10 zł. Można to zrobić albo przy rejestracji na stronie internetowej albo korzystając z karty kredytowej bezpośrednio w wypożyczalni. Płacenie poprzez wysłanie SMS-a na razie nie będzie możliwe.

Wypożyczenie roweru do 20 minut ma być bezpłatne. Za kolejne 40 minut trzeba zapłacić złotówkę, druga godzina będzie kosztować 3 zł.

SPRAWDŹ, GDZIE SĄ STACJE VETURILO

Hanna Gronkiewicz - Waltz wypróbowała miejskie rowery
Hanna Gronkiewicz - Waltz wypróbowała miejskie roweryTVN24

ran/par

Pozostałe wiadomości