Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Ponad 3 miliony oszczędności, dom, mieszkanie i żaglówka

Warszawa

TVN24Hanna Gronkiewicz-Waltz

Ponad trzy miliony złotych oszczędności, dom i mieszkanie warte łącznie ponad dwa i pół miliona. A do tego środki zgromadzone w obcych walutach - tyle wynosi majątek Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Informacje o zarobkach znamy ze złożonego przez prezydent Warszawy oświadczenia majątkowego za ubiegły rok.

W ratuszu i na uniwersytecie

W ratuszu Gronkiewicz-Waltz zarobiła łącznie nieco ponad 156 tys. zł. Nie było to jednak jej jedyne źródło dochodów. Oprócz zarządzania stolicą, prezydent pracuje na Uniwersytecie Warszawskim (jest profesorem prawa) i tam zarobiła blisko 123 tys. zł. Poza tym około 1,7 tys. zł uzyskała z tytułu praw autorskich.

Łącznie zatem Gronkiewicz-Waltz zarobiła w ubiegłym roku 284 tys. zł. Jeśli chodzi o oszczędności zgromadzone na koncie, prezydent miasta ma 3,2 mln zł. Do tego 690 euro, 420 szwedzkich koron i 820 dolarów. A to nie wszystko. Gronkiewicz-Waltz dysponuje również papierami wartościowymi o wartości 643 tys. zł.

Dom, mieszkanie i łódź

Z oświadczenia dowiadujemy się też o nieruchomościach, które posiada Gronkiewicz-Waltz. Ma dom o powierzchni 200 metrów kwadratowych (o wartości 1,1 mln zł) i mieszkanie liczące 78 metrów kwadratowych powierzchni i warte 1,5 mln zł. Oprócz tego, prezydent Warszawy posiada samochód Volvo XC 90 z 2004 roku i łódź żaglową "Sasanka" z 1999 roku. Złożenie oświadczenia majątkowego jest obowiązkiem władz miasta i nie tylko. Informacje o zgromadzonym majątku publicznie ujawnić muszą też m.in. pracownicy korpusu służby cywilnej i urzędnicy pochodzący z mianowania.

Czas na złożenie oświadczenia upływa 31 marca. Spóźnialscy powinni liczyć się z odpowiedzialnością służbową, która zależy od zajmowanego stanowiska. Natomiast za podanie nieprawdy w oświadczeniu grozi nawet odpowiedzialność karna.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zadeklarowała, że to jej ostatnia kadencja w roli prezydenta Warszawy. Kto będzie jej zastępcą?

Gronkiewicz-Waltz o kandydacie PO na prezydenta WarszawyTVN24
wideo 2/3

kw/mś