Połączą estakadę z Trasą Łazienkowską. Zamkną połowę mostu


W najbliższy weekend wyłączona z ruchu zostanie jezdnia mostu Łazienkowskiego prowadząca w stronę centrum. Cały ruch zostanie przełożony na drugą nitkę. Utrudnienia mają związek z łączeniem nowo wybudowanej estakady z Trasą Łazienkowską.

Północna jezdnia mostu zostanie zamknięta w najbliższy piątek od godz. 22.00. Ruch ma zostać przywrócony do godz. 6 w poniedziałek.

Po moście jedną jezdnią

Ruch samochodów przez Wisłę zostanie przełożony na jezdnię południową (normalnie prowadzącą w kierunku Pragi Południe), gdzie kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą stronę (zlikwidowany będzie buspas).

- Jadący w kierunku centrum przejadą na drugą jezdnię na węźle z ul. Wał Miedzeszyński, a na właściwą wrócą za węzłem z Wisłostradą. Zamknięty dla ruchu będzie ślimak z ul. Wał Miedzeszyński (od strony Wawra) na most Łazienkowski w kierunku centrum. Utrzymana będzie natomiast możliwość zjazdu z mostu Łazienkowskiego na ul. Wał Miedzeszyński w kierunku Wawra oraz w kierunku Pragi Północ - informuje urząd miasta.

Podobna zmiana organizacji ruchu zaplanowana jest znów w połowie wakacji.

Zastosują specjalny beton

Weekendowe utrudnienia to efekt połączenie estakady prowadzącej z ul. Wał Miedzeszyński od strony al. Poniatowskiego na trasę w kierunku centrum.

"Do tej operacji wykorzystany będzie specjalny beton, którego czas wiązania jest krótszy niż materiału zazwyczaj stosowanego. Nie może on być narażony na drgania konstrukcji wywołane przez przejeżdżające pojazdy, dlatego konieczne będzie wstrzymanie ruchu na jednej nitce trasy" - informują urzędnicy.

Jak podają, przebudowa dziewięciu estakad Trasy Łazienkowskiej przebiega zgodnie z planem. Zakończenie całej inwestycji ma nastąpić w kwietniu 2015 r. Już w trzecim kwartale tego roku gotowe mają być pierwsze cztery estakady na węźle z Wisłostradą oraz estakada po stronie praskiej.

Tak wyglądała zburzona estakada:

b/ec

Zburzyli kolejną estakadę
Zburzyli kolejną estakadęDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM

Pozostałe wiadomości