Pogoda wstrzymała prace na Trasie AK

Pasy nie zostały zwężone
Pasy nie zostały zwężone
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plPasy nie zostały zwężone

Mimo zapowiedzi drogowcy nie zwęzili w nocy Trasy AK pomiędzy ul. Powązkowską a Mickiewicza. Tłumaczą się pogodą i zapowiadają, że utrudnienia mogą pojawić się jeszcze dziś.

"Od piątku, 17 stycznia ok. godz. 22.00 zwężony zostanie odcinek Trasy Armii Krajowej pomiędzy ul. A. Mickiewicza a ul. Powązkowską. Wyłączone z ruchu będą lewe pasy obydwu jezdni, przejezdne pozostaną po dwa pasy w każdym kierunku" - brzmi komunikat na stronie internetowej biura koordynacji remontów urzędu miasta.

Jednak nadal dostępne są po trzy pasy w każdym kierunku.

- Od ulicy Powązkowskiej, w kierunku Marek sytuacja jest bez zmian. Wszystkie pasy, które były, są przejezdne. Przy barierach stoją jednak przygotowane biało-czerwone słupki - relacjonował w sobotę przed godz. 9 Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. - W przeciwnym kierunku skrajnie lewy pas jest wyłączony od dłuższego czasu, ale nadal są do dyspozycji trzy, więc tutaj też żadnych nowych zmian nie ma - dodaje.

Dlaczego nie udało się zwęzić jezdni?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekonuje: - Nie pozwoliły na to warunki atmosferyczne - padał deszcz i nie można było wykleić tymczasowego oznakowania poziomego - poinformowała tvnwarszawa.pl Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

Kiedy będzie kolejne podejście do zwężenia?

- Dziś wieczorem - odpowiada rzeczniczka.

Wiadukt za trzecim razem

To nie jedyne opóźnienie w czasie tego remontu. Ponad tydzień temu zapowiadano zamknięcie wiaduktu w ulicy Mickiewicza nad Trasą AK. Udało się dopiero za trzecim razem.

Jeszcze więcej utrudnień

Kolejne utrudnienia na Trasie AK zaplanowane są na niedzielny wieczór. Wyłączona z ruchu ma być estakada zjazdowa z trasy na lewym brzegu Wisły. Zamknięty będzie zjazd z alei Armii Krajowej, który prowadzi z kierunku zachodniego na Wisłostradę, w stronę centrum Warszawy. Stołeczny Urząd Miejski informuje, że utrudnienie w tym miejscu potrwa ok. pół roku.

Wielki remont

Trasa Armii Krajowej wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej, co oznacza, że poszerzone zostaną jezdnie główne. Będą trzy pasy ruchu, przebudowane zostaną jezdnie, wybudowane zostaną ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Rozebrane i wybudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Wartość inwestycji wyniesie 796,3 mln złotych. Przewidywane zakończenie prac planowane jest na październik 2015 roku. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAJĄ ROZBIÓRKI ESTAKAD NA TRASIE AK:

Rozbiórka estakad
Rozbiórka estakadMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

ran/mz

Pozostałe wiadomości