Podejrzana o potrójne zabójstwo na Stalowej jest poczytalna

Najnowsze

TVN24Prokurator o sprawie Magdaleny M.

Magdalena M., podejrzana o potrójne zabójstwo na Stalowej, jest poczytalna. Do prokuratury wpłynęły opinie biegłych psychiatrów. - Postępowanie jest na końcowym etapie. W najbliższym czasie można się spodziewać skierowania do sądu aktu oskarżenia - informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy praskiej prokuratury.

Magdalena M. jest podejrzana o zabójstwo Pauliny L. i dwójki jej dzieci. Tragedia wydarzyła się w listopadzie przy ulicy Stalowej. Magdalena M. została skierowana dna obserwację psychiatryczną. Na podstawie jej wyników biegli wydali decyzję.

- Magdalena M. jest poczytalna i może brać udział w postępowaniu karnym - mówi prokurator Łapiński i dodaje: - Materiał dowodowy został zebrany. Teraz zapozna się z nim adwokat podejrzanej. To będzie ostatni etap postępowania przygotowawczego. Sprawa niebawem trafi do sądu - informuje prokurator.

Rozliczenia za pańską skórkę?

W nocy z 1 na 2 listopada w jednej z kamienic przy Stalowej wybuchał pożar. Strażacy po wejściu do mieszkania, z którego wydobywał się dym, znaleźli zwłoki Pauliny L. i dwójki jej dzieci. Kobieta zmarła w wyniku wykrwawienia spowodowanego ranami zadanymi nożem, dzieci w efekcie zaczadzenia. Magdalena M. i Paulina L. handlowały wspólnie, m.in. pańską skórką. Jak ustaliła "Gazeta Stołeczna", to rozliczenia z tych interesów mogły być motywem zbrodni.

Kobieta przyznała się i złożyła obszerne wyjaśnienia, przedstawione jej zostały zarzuty morderstwa więcej niż jednej oraz rozboju. Jest zagrożona karą dożywotniego pozbawienia wolności.

alex