Ostatni dzień ze świąteczną iluminacją

Warszawa

ZDMIluminacja pojawiła się na ulicach 6 grudnia

W niedzielny wieczór po raz ostatni będzie się można oglądać świąteczną iluminację na warszawskich ulicach. W poniedziałek rozpocznie się demontaż świetlnych dekoracji.

Tegoroczną iluminację można podziwiać tradycyjnie na Krakowskim Przedmieściu, placu Zamkowym i w Al. Ujazdowskich. W 2014 roku kolorowe światełka po raz pierwszy pojawiły się także na wyremontowanej ul. Świętokrzyskiej, na odcinku od ul. Nowy Świat do ul. Marszałkowskiej, na pl. Powstańców Warszawy, jak również na pl. Wileńskim.

2 miliony światełek

Iluminację zainaugurowaną 6 grudnia tworzą 2 miliony energooszczędnych diod. Przy jej użytkowaniu wykorzystano energooszczędną technologię ECO-LED. "Koszt energii elektrycznej za wszystkie światełka w okresie od 6 grudnia 2014 r. do 2 lutego 2015 r. wyniósł ok. 32 tys. zł" - poinformował ZDM.

Nie wszystkie elementy świątecznej dekoracji zostaną jednak zdemontowane od razu. Świetlny napis "I love Warsaw" z placu Powstańców będzie świecił do 18 lutego. Wkrótce z okazji walentynek, w środku zaświeci serce.

Następna szansa w grudniu

Ci, którzy nie zdążą z obejrzeniem iluminacji, następną okazję będą mieli dopiero w grudniu, kiedy na stołecznych ulicach pojawi się nowa dekoracja.

ZOBACZ JAK URUCHAMIANO ILUMINACJĘ:

ep/b

Uruchomienie iluminacji
TVN24