Nowy rozkład SKM. Mniej kursów na lotnisko

ZTMNowy rozkład SKM

Od wtorku Szybka Kolej Miejska pojedzie według nowego rozkładu jazdy. Ze względu na małe zainteresowanie pasażerów, ograniczona będzie liczba połączeń na Lotnisko Chopina.

Nowy rozkład będzie obowiązywał do 8 grudnia włącznie.

Prace w tunelu

Zmiany czekają między innymi pasażerów linii S1 i S2, którzy korzystają z linii średnicowej. Po godzinie 22.30 pociągi będą kursowały wyłącznie przez Dworzec Centralny, czyli nie zatrzymają się na stacjach: Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota.

Utrudnienia związane są z nocnymi pracami prowadzonymi w tunelu, które mają na celu przystosowania go do kursowania taboru piętrowego.

Nocne prace trwają od początku wakacji, ale od poniedziałku przerwa technologiczna będzie rozpoczynać się o godzinę wcześniej.

Dodatkowe zmiany

Ponadto w piątek, 2 listopada pociągi SKM będą kursowały według rozkładu świątecznego.

Ze względu na niewielkie zainteresowanie pasażerów dojazdem na Służewiec i do Lotniska Chopina przed godz. 6.00 i po godz. 22.00 ograniczona zostanie liczba "lotniskowych" połączeń SKM w tych godzinach.

O tym, że pociągi na lotnisko jeżdża niemal puste, pisaliśmy pod koniec września. Mimo, że ELF-y oddelegowane do przewożenia pasażerów do portu na Okęciu mogą zabierać blisko tysiąc osób, to do ostatniej stacji dociera ich czasem tylko kilkudziesięciu. Władze Szybkiej Kolei Miejskiej oficjalnych statystyk jeszcze nie udostępniają, ale przypominają, że linia na lotnisko działa zaledwie od czterech miesięcy.

Szczegółowe informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy SKM znajdziesz tutaj.

ZTM/su/roody

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości