Muranki to zabawa dla całej rodziny. Już od rana dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych inspirowanych architekturą Muranowa. Zabawa zacznie się o 10:00. - Dzieci dowiedzą się, co to są klatkowce i inne budynki charakterystyczne dla Muranowa - tłumaczy Beata Chomątowska, założycielka Stacji Muranów.
Kazimierz vs Muranów
Ciekawe zajęcia dla siebie na Murankach znajdą też dorośli. O 14:30 rozpocznie się pierwsze spotkanie z cyklu "Utopia Wyobrażona". - Na początku porozmawiamy o Muranowie jako architekturze pamięci. Postaramy się znaleźć podobieństwa Muranowa i Kazimierza w Krakowie. Pierwsze spotkanie będzie z dr Angeliką Lasotą-Sych. W poniedziałek zaś już kolejne, tym razem o Muranowie fantastycznym opowie Pawł Dunin-Wąsowicz - zapowiada Chomątowska.
Tu Sherk spotyka Zamenhofa
Kulminacją imprezy będzie odsłonięcie muralu o 16:00 przy ul. Nowolipki 4. - Zobaczymy na nim postaci związane z Muranowem, jak i postaci z popkultury. Obok Shreka pojawi się Ludwik Zamenhof, twórca esperanto. O 17:30 aktorzy zaproszeni przez organizatorów przeczytają teksty o Muranowie w czterech językach: po polsku, hebrajsku, w esperanto i w jidysz - zachęca założycielka Stacji Muranów.
26 listopada - Stacja Muranów - ul. Andersa 3
start o 10:00 - warsztaty plastyczne dla dzieci
14:30 - dyskusja "Muranów - architektura pamięci"
16:00 - odsłonięcie muralu przy ul. Nowolipki 4
17:30 - czytanie tekstów o Muranowie przy Andersa 3
band