Opóźnia się rozpoczęcie przetargu na budowę nowej szkoły podstawowej na Odolanach. Dzielnica ma pozwolenie na budowę, ale od niektórych mieszkańców zaczęły wpływać odwołania.
Funkcjonalna i ekologiczna - taka ma być nowa szkoła podstawowa na Odolanach przy ulicy Karlińskiego. Na działce o powierzchni ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych według planów urzędu dzielnicy ma stanąć 24-oddziałowa placówka, która będzie mogła przyjąć 600-700 uczniów oraz 100 dzieci uczących się w zerówkach.
Urzędnicy przekonują, że budowa takiej szkoły na Odolanach to priorytet. Rzecznik Woli Mariusz Gruza podkreśla, że ma to być nowoczesna szkoła, spełniająca wszelkie standardy i dostosowana do potrzeb dzieci i osób niepełnosprawnych. - Na terenie szkoły mają powstać dwa boiska wielofunkcyjne, zielone tarasy dla uczniów, sala gimnastyczna oraz pełne zaplecze dla personelu. Równolegle zostanie przeprowadzona także rewitalizacja terenu wokół planowanej szkoły - informuje.
Projekt budowlany jest już gotowy, a 30 kwietnia dzielnica otrzymała pozwolenie na budowę. Kolejny krok to rozpisanie przetargu na budowę. Jednak na razie jest wstrzymany.
- Liczyliśmy, że niezwłocznie będziemy mogli rozpisać przetarg na budowę tego obiektu. Niestety pojawiły się odwołania od decyzji udzielającej zgody na budowę szkoły. W tym również od mieszkańców Odolan - mówi cytowany w komunikacie dzielnicy Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.
Martwią się hałasem
Jak wskazuje Gruza, w odwołania dotyczą dwóch spraw. - Jedna, bardziej formalna sprawa, dotyczy ustalenia stron postępowania. Natomiast druga dotyczy uciążliwości dla najbliższych sąsiadów - mówi rzecznik.
Precyzuje, że w drugim przypadku niektórym mieszkańcom Odolan chodzi o hałas związany z użytkowaniem boiska czy atrium, które będzie wewnątrz szkoły.
Dzielnica informuje, że w związku z odwołaniami rozpisanie przetargu na wykonanie projektu budowlanego nie jest na razie możliwe. - Wszystkie uwagi przekażemy niezwłocznie do wojewody mazowieckiego, gdzie również liczymy na szybkie rozstrzygnięcia - mówi Strzałkowski.
mp/ran
Źródło zdjęcia głównego: Radosław Guzowski Architekt, mat. prasowe