Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE WIADUKTU TRASY ŁAZIENKOWSKIEJ

- Z uwagi na warunki atmosferyczne zamknięcie północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nastąpi w sobotę przed południem - przekazała nam Małgorzata Gajewska, rzeczniczka prasowa Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Już w piątek uruchomiona zostanie część buspasów wytyczonych na czas remontu.

Najnowsze

Martwy mężczyzna w mieszkaniu, ciało kobiety przed blokiem

Najnowsze

Akcja policji przy Płockiej
Akcja policji przy PłockiejTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Jedno ciało w mieszkaniu, drugie na ulicy i jedna osoba zatrzymana. Policja interweniowała przy Płockiej, gdzie doszło do tragedii.

Interwencja miała miejsce około godziny 10 w budynku znajdującym się u zbiegu Płockiej i Rabsztyńskiej.

- Wolscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że ktoś wzywa pomocy. Interweniowali w jednym z mieszkań na piątym piętrze. W środku ujawnili zwłoki 72-letniego mężczyzny, a przed blokiem - kobiety - informowała Monika Brodowska z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Jak mówiła Brodowska, "do sprawy" zatrzymano mężczyznę. - Na miejscu jest prokurator. Funkcjonariusze prowadzą czynności – ucinała.

Zatrzymany pod wpływem alkoholu

Około godziny 16 rzecznik Prokuratury Okręgowej - Łukasz Łapczyński poinformował nas, że do zdarzenia doszło w mieszkaniu należącym do zamordowanego 72-latka. - Zatrzymany mężczyzna - 36- latek - oraz znaleziona na ulic 54-letnia kobieta mieszkali tam za jego zgodą, najprawdopodobniej podnajmowali pokój - powiedział.

Dodał, że śledczy wstępnie oceniają obrażenia u kobiety jako "charakterystyczne po upadku z wysokości". - Jeżeli chodzi o mężczyznę to obrażenia wskazują na zabójstwo - tłumaczył rzecznik i podał, że zatrzymany w sprawie był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Zostanie przesłuchany, kiedy wytrzeźwieje.

Śledczy zabezpieczyli ślady, ciała zostały już przewiezione do medycyny sądowej. - Będziemy sprawdzać, czy te osoby również były pod wpływem alkoholu - powiedział Łapczyński.

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl. Jego zdaniem kobieta, której ciało znaleziono na ulicy, mogła wypaść z okna. - Wgnieciona jest przednia szyba auta, przy którym leży ciało. Wygląda na to, że kobieta spadła na ten samochód. Możliwe, że policjanci zauważyli jej ciało dopiero z góry, gdy interweniowali w mieszkaniu na piątym piętrze - mówił Zieliński.

ran/gp/r

Pozostałe wiadomości