Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Legia chce rewanżu na Lechii. Polonia depcze jej po piętach

Warszawa

M. Kostrzewa / Legia.comLegia gra z Lechią

Pół rok po meczu, który pogrzebał szansę Legii na mistrzostwo Polski, drużyna z Warszawy gra w Gdańsku z Lechią. - Liczę na sportową złość moich zawodników - mówił przed niedzielnym meczem Jan Urban, szkoleniowiec stołecznego zespołu. Z kolei Polonia powalczy z Koroną o to, by nie stracić dystansu do sąsiadów zza miedzy.

W 90 minut przedostatniej kolejki ubiegłego sezonu czołówka tabeli wywróciła się do góry nogami. Legia przegrała w Gdańsku i straciła nie tylko pozycję lidera, ale spadła na 4. lokatę. Ostatecznie mistrzostwa nie zdobyła.

"Sportowa złość"

Teraz, w nowym sezonie, Legia przewodzi tabeli. Jan Urban liczy, że nie będzie musiał motywować swoich podopiecznych. - Liczę na sportową złość - stwierdził szkoleniowiec warszawskiego zespołu.

Jak podaje serwis Legia.com, niedzielne spotkanie, to również starcie najlepszych napastników T-Mobile Ekstraklasy. Danijel Ljuboia i Razack Traore strzelili w tym sezonie łącznie już 14 goli.

W Legii nie zagrają z powodu kontuzji Rafał Wolski, Dickson Choto, Michał Efir i mający problemy z sercem Marek Saganowski.

O dużych kłopotach kadrowych może mówić Lechia. Z kontuzjami zmagają się Rasiak, Wiśniewski, Kaniecki, Małkowski, Hajrapetian, Bajić, Kostrzewa. Zagrać powinni Andreu i Bieniuk.

MECZ LECHIA - LEGIA ROZPOCZĄŁ SIĘ O GODZ. 14.30 W GDAŃSKU

W niedzielę o 17 gra też drugi stołeczny zespół – Polonia. Po wysokim zwycięstwie w Bełchatowie, "Czarne Koszule" zmierzą się z Koroną Kielce.

Polonia zagra bez Dieme i Kiełba, a także Edgara Caniego, który został odsunięty do zespołu Młodej Ekstraklasy. Do gry wraca za to Adam Kokoszka.

Wygrana pozwoli Polonii wskoczyć na II miejsce, a jeśli Legia straci punkty, zmniejszyć dystans do lidera.

MECZ POLONIA-KORONA ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 17 W WARSZAWIELegia.com, Ksppolonia.pl/ran

CZYTAJ TEŻ NA LEGIA.COM