Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Tragiczny wypadek pod Warszawą. Zginęła siedmioletnia rowerzystka

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
W Krupiej Wólce zginęła siedmioletnia rowerzystkaTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plW Krupiej Wólce zginęła siedmioletnia rowerzystka

Wypadek w miejscowości Krupia Wólka w powiecie piaseczyńskim. Jadąca na rowerze siedmiolatka została potrącona przez kierowcę samochodu osobowego. W wyniku odniesionych obrażeń dziewczynka zmarła.

O tragicznym wypadku dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. Informację potwierdziła nam piaseczyńska policja.

- O godzinie 14.10 w Krupiej Wólce na ulicy Głównej doszło do potrącenia siedmioletniej rowerzystki. Niestety, dziecko zmarło. Samochodem marki Opel kierował 27-letni mężczyzna. Droga jest zablokowana – przekazał Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Jak dodał, do wypadku doszło na drodze przebiegającej przez środek malej miejscowości.

Sawicki poinformował, że o zdarzeniu został powiadomiony prokurator. Trwają też czynności policjantów. - Nie mamy jeszcze informacji o stanie trzeźwości kierowcy - powiedział policjant.

Jak ustalił Tomasz Zieliński, początkowo na miejsce wypadku zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Ale po stwierdzeniu śmierci dziewczynki załoga LPR została odwołana - podał. - Zniszczenia auta, uszkodzony lewy bok i szyba, świadczą o dużej sile uderzenia. Samochód zatrzymał się kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia - podsumował. Na drodze obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę.

Około godziny 17.30 Jarosław Sawicki przekazał, że kierujący samochodem 27-latek był trzeźwy. - Decyzją prokuratora mężczyzna został zatrzymany – poinformował policjant. Opowiedział też o wstępnych ustaleniach dotyczących okoliczności wypadku. - Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dziewczynka wraz z matką poruszały się rowerami w kierunku Prażmowa. W pewnej chwili, z nieznanych przyczyn, dziecko zjechało na środek jezdni wprost pod koła nadjeżdżającego opla - powiedział Sawicki.

Tragiczny wypadek w Krupiej WólceGoogle Maps

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl