Zjechała na przeciwległy pas, zderzyła się czołowo z ciężarówką. Nie żyją dwie kobiety, dziecko walczy o życie

Aktualizacja:
Autor:
mg,
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmiertelny wypadek w Kozerkach

Pod Grodziskiem Mazowieckim doszło do śmiertelnego wypadku. Samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. Na miejscu zmarła 26-letnia kobieta kierująca autem. Do szpitala trafiła 23-letnia pasażerka i 13-miesięczne dziecko. - Niestety, życia 23-letniej kobiety również nie udało się uratować - podała dzień po wypadku policja.

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę, w miejscowości Kozerki, położonej w powiecie grodziskim. W wypadku uczestniczyła ciężarówka i auto osobowe. - Prawdopodobnie doszło do czołowego zderzenia między tymi pojazdami. Niestety jedna osoba z samochodu osobowego zginęła na miejscu zdarzenia, a kobieta i dziecko zostały przewiezione do szpitala z obrażeniami ciała. Na miejscu pracuje prokurator, policjanci prowadzą czynności - przekazała Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

W czwartek policja przekazała więcej informacji. - Kierująca seatem z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się czołowo z ciężarowym volvo. 26-letnia kobieta zginęła na miejscu. Do szpitali trafili pasażerowie auta: kobieta i dziecko. Niestety, 23-letnia pasażerka również zmarła w wyniku odniesionych podczas zderzenia obrażeń ciała - poinformowała Zych.

Grodziscy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność do wszystkich użytkowników dróg. - Przypominamy o jednej z najważniejszych zasad, jaką jest przestrzeganie dopuszczalnej prędkości jazdy i dostosowywanie jej do warunków na danym odcinku drogi. Przy dużym natężeniu ruchu ważne jest zachowywanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego nas pojazdu i bardzo dokładne sprawdzanie możliwości wykonywania wszelkich manewrów. Pamiętajmy, że na drodze liczą się często sekundy, w których trzeba odpowiednio zareagować. Do tragicznego wypadku może dojść nawet na prostym odcinku jezdni i przy pięknej pogodzie - podkreślają. 

Przeczytaj także: Kontrolowali odległość pomiędzy autami. "Niektórzy o takim przepisie nawet nie słyszeli"

Policyjna kontrola na S2
Policyjna kontrola na S2Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:mg, katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości