Liczba zakażeń spada, ale Mazowsze ma ich najwięcej

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24MZ: 193 nowe przypadki zakażenia koronawirusem; łącznie 33 907

Mazowsze jest regionem z największą liczbą zakażeń - poinformował w niedzielę resort zdrowia. Ale liczba potwierdzonych przypadków w naszym okręgu spadła.

W niedzielę o godzinie 10:30 resort zdrowia podał, że w Polsce potwierdzono 193 nowe przypadki zakażenia. To znacznie mniej niż w sobotę, gdy ministerstwo informowało o 319 nowych infekcjach.

Najwięcej zakażeń odnotowano w województwach mazowieckim - 32 osoby i śląskim - 30 osób. Z kolei jeszcze w sobotę w naszym regionie potwierdzono zakażenie u 41 osób, w piątek – 45, z kolei w czwartek 25 czerwca wykryto ich 29.

Koronawirus w Warszawie

Jeżeli chodzi o Warszawę, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała w niedzielę o trzech nowych zakażeniach (w sobotę było ich siedem). Sanepid nie odnotował żadnego zgonu w stolicy. Dziesięć osób wyzdrowiało.

Epidemia COVID-19

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna opublikowała 13 marca pierwszy komunikat o potwierdzonych przypadkach zakażenia w Warszawie. Mówił on o dziewięciu osobach z pozytywnymi wynikami testów. Przez następne dni liczba zakażonych przyrastała stopniowo o kilka, kilkanaście osób dziennie. Po dwóch tygodniach, 25 marca, po raz pierwszy koronawirusa zdiagnozowano u ponad 20 osób.

Szczyt zachorowań nastąpił między 2 a 16 kwietnia. W tych dniach potwierdzono łącznie ponad 430 zakażeń. Statystyki ponownie zaczęły rosnąć w ostatnich dniach maja. Największy dobowy przyrost odnotowano 26 maja, gdy stwierdzono 55 zakażeń. W obecnym miesiącu najwięcej nowych przypadków w Warszawie odnotowano 12 czerwca - 33. Od tamtego momentu liczba nowych zachorowań nie przekroczyła 20 dziennie. 

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Leszek Szymański / PAP

Tagi:
Raporty: