Najnowsze

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA będzie placówką zakaźną

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
PAP
Szumowski: w każdym województwie będzie, co najmniej jeden szpital jednoimienny zakaźny
Szumowski: w każdym województwie będzie, co najmniej jeden szpital jednoimienny zakaźnyTVN24
wideo 2/5
TVN24Szumowski: w każdym województwie będzie, co najmniej jeden szpital jednoimienny zakaźny

Na podstawie zarządzenia ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, placówka medyczna przy Wołoskiej od poniedziałku będzie szpitalem zakaźnym. Będą tam leczeni pacjenci z koronawirusem. Przyjęcia i działanie poradni zostaną wstrzymane.

Warszawski Szpital MSWiA przy Wołoskiej znalazł się wśród dziewiętnastu placówek, które zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia przekazanymi wojewodom, zostaną przekształcone w szpitale jednoimienne zakaźne do walki z koronawirusem. W każdym województwie będzie co najmniej jeden taki szpital. Wszystkie będą w gotowości od poniedziałku.

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w związku z decyzją wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła już od piątku do odwołania zmienia organizację pracy.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, warszawski radny PiS Błażej Poboży, poinformował na Twitterze, że pacjenci szpitala przy Wołoskiej są transportowani do innych stołecznych jednostkek. - Proces ich przewożenia przebiega bardzo sprawnie. Zarówno pacjenci, jak i personel szpitali wykazuje pełne zrozumienie dla sytuacji. Priorytetem bezpieczeństwo pacjentów - podkreślił wiceszef MSWiA.

 

Co się zmieni?

Wprowadzone regulacje to wstrzymanie wszelkich planowych przyjęć do klinik i oddziałów, wstrzymanie działania poradni specjalistycznych, w tym rehabilitacji i fizjoterapii, oraz zawieszenie działalności Szkoły Rodzenia.

Władze szpitala zaapelowały do pacjentów o cierpliwość i wyrozumiałość. Zwróciły się także o śledzenie strony internetowej cskmswia.pl.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, zapowiadając przekształcenia w czwartek, wyjaśniał, że takie szpitale mają możliwość leczenia chorych również na inne schorzenia, w związku z czym muszą być one wyposażone m.in. w sale operacyjne i sale zabiegowe. Muszą również zabezpieczyć izby i sale porodowe dla zarażonych kobiet w ciąży. Zaznaczył, że w każdym szpitalu ma być co najmniej 10 procent łóżek respiratorowych, gdzie można będzie pomóc pacjentom w najcięższym stanie.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Łącznie zakażone zostały 64 osoby, jedna z nich zmarła.

Do tej pory w Warszawie potwierdzono łącznie siedem przypadków, w tym ostatni dzisiaj.

Infolinia

Polski Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:dg/ran

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości