Kiedy zamkną wiadukt nad Trasą AK? Kolejne podejście

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plWiadukt w czwartek rano jest wciąż przejezdny

Do trzech razy sztuka? Zamykany od dwóch dni wiadukt w ul. Mickiewicza nad Trasą AK wciąż jest przejezdny. Drogowcy podali kolejny termin jego wyłączenia - czwartkowy wieczór.

Zamknięta miała być przeprawa w kierunku ulicy Klaudyny, a ruch w obu kierunkach poprowadzony miał być wiaduktem w kier. placu Wilsona.

- Wiadukt nie jest zamknięty - mówił po 6.00 w czwartek Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Kierowcy mogą z niego korzystać jak wcześniej - dodał.

Przed 9.00 miasto podało, że wyłączenie nastąpi w czwartek o 22.00.

Skąd opóźnienie? Okazało się, że wytyczono zbyt wąskie pasy dla autobusów.

- Komisja, która zebrała się w środę o 22.00, zleciła wykonawcy poszerzenie łuków po środku pasa drogi, tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo przejeżdżających autobusów - poinformowała Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Obecnie prowadzone są związane z tym prace- dodaje.

Jak informuje Tarnowska, następna komisja spotka się w czwartek o 22.00.

Próbują zamknąć od wtorku

Według wcześniejszych zapowiedzi urzędników, wiadukt w stronę ul. Klaudyny miał być zamknięty o godz. 22 w środę. - O godz. 22.20 wiadukt jest wciąż przejezdny, ale na miejscu pracują drogowcy, robotnicy. Naklejają pasy, ustawiają znaki – relacjonował w środę wieczorem Zieliński.

Wcześniej miejscy urzędnicy informowali, że przeprawa w stronę ul. Klaudyny ma zostać zamknięta we wtorek (7 stycznia) o godz. 22.00. Na miejsce przyjechali robotnicy, przykleili na jezdni pomarańczowe strzałki i… zniknęli

- We wtorek zostaliśmy poinformowani, że wykonawca potrzebuje jeszcze czasu na dokończenie jakiś prac. Było już za późno, żeby poinformować o zmianie terminu. Mogłem to zrobić dopiero dzisiaj - przekonywał w środę Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza.

Utrudnienia na trasie i Wisłostradzie

Zamknięcie wiaduktu to nie jedyne utrudnienia, jakie czekają na kierowców. Jak zapowiadają drogowcy do 12 stycznia (niedziela) w godzinach nocnych (22.00-6.00) pod wiaduktem zwężana będzie trasa AK. Zakończenie prac na wiadukcie planowane jest na koniec września tego roku.

W nocy w godzinach 22.00 - 5.00 planowane jest również zwężenie do jednego pasa ruchu wschodniej jezdni ul. Wybrzeże Gdyńskie (w kierunku mostu Północnego).

W tym rejonie wykonawca buduje fundamenty obiektu biegnącego w ciągu trasy głównej. Zakończenie robót przewiduje się w piątek 10 stycznia br.

Drogowcy przygotowują się także do remontów kolejnych wiaduktów. Jak informuje w środę GDDKiA, do końca tego tygodnia (12.01.2014 r.) w godzinach 22.00 – 5.00 wykonawca będzie budował tak zwane przewiązki w pasie środkowym ulic: Powązkowskiej i gen. Maczka. Lewe, skrajne pasy ruchu na powyższych ulicach będą wyłączane z ruchu.

Ponadto od czwartku (09.01.2014 r.) do połowy stycznia br. planowane jest rozpoczęcie budowy przewiązek w pasie środkowym ul. Słowackiego. W tym celu, wykonawca zajmie skrajne, lewe pasy ruchu ul. Słowackiego. Prace będą wykonywane nocą w godzinach 22.00 – 5.00.

Wielki remont

Trasa Armii Krajowej wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej, co oznacza, że poszerzone zostaną jezdnie główne. Będą trzy pasy ruchu, przebudowane zostaną jezdnie, wybudowane zostaną ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Rozebrane i wybudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Wartość inwestycji wyniesie 796,3 mln złotych. Przewidywane zakończenie prac planowane jest na październik 2015 roku.

Od 9 listopada, w godzinach 6.00 – 22.00 na Trasie AK obowiązuje zakaz jazdy dla tirów.

Wielki remont rozpoczął się 19 października 2013 roku.

Zamknięte estakady
Zamknięte estakadyTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

ran/su/mz

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości