Dwukilometrowa "zielona ściana". Ma odgrodzić od spalin i hałasu

ZOM"Zielona ściana"

Ma być barierą dla hałasu i zanieczyszczeń i jest szansa, że powstanie jeszcze w tym roku. Zarząd Zieleni ogłosił przetarg na stworzenie "Zielonej ściany" na Ochocie.

"Zielona ściana" to bariera stworzona z roślin (drzew i krzewów), która ma odgrodzić mieszkańców reprezentacyjnego fragmentu Starej Ochoty - Kolonii Staszica i Kolonii Lubeckiego - od uciążliwego hałasu i zanieczyszczeń spowodowanych sąsiedztwem bardzo ruchliwej ulicy Wawelskiej. Zielony szpaler zaplanowano wzdłuż Wawelskiej (po stronie północnej) na odcinku od Grójeckiej do al. Niepodległości. Z pomysłem do urzędników przyszli mieszkańcy. Ponad dwa lata po zakończeniu konsultacji społecznych w tej sprawie ZOM ogłosił przetarg na realizację projektu.

Prace ruszą w maju?

Ogłoszono przetarg na zagospodarowanie terenów zieleni po północnej stronie ulicy Wawelskiej wraz z infrastrukturą podziemną (systemem automatycznego nawadniania).

Chodzi o ponad 2 kilometry, w sumie około 4,5 hektara, gdzie mają pojawić się krzewy żywopłotowe - 21 300 krzewów, 1 700 pnączy, 1 900 bylin oraz 2 900 roślin cebulowych.

W tym przypadku zastosowano przetarg przyśpieszony. Termin składania ofert mija 8 maja, a prace - jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem - powinny ruszyć w maju i skończyć się pod koniec listopada.

kz/mś

Inicjatywa mieszkańców w sprawie "zielonej ściany"
Inicjatywa mieszkańców w sprawie "zielonej ściany"Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZOM

Pozostałe wiadomości