Do budowy tunelu dołożą remont toru. Sparaliżują Międzylesie?

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plKolejarze planują remont toru

W tym roku drogowcy planują budowę tunel w Międzylesiu, a do tego kolejarze wyremontują tor pomiędzy przystankami Wawer i Falenica. - Chcemy, żeby prace drogowe zazębiały się z naszymi – zastrzegają kolejarze.

Remont planują Polskie Linie Kolejowe - chodzi o wymianę zużytego toru, po którym odbywa się ruch do centrum Warszawy. Po zakończeniu prac pociągi mają jeździć szybciej.

Remont drugiego toru

- Remont toru, który prowadzi w kierunku Otwocka, odbył się w 2014 roku i pozwolił na podniesienie prędkości z 80 do 100 km/h. Takie same działania zaplanowaliśmy teraz właśnie dla toru w kierunku centrum Warszawy - wyjaśnia Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP PLK. Prace na drugim torze będą odbywały się w tym roku. Obejmą między innymi fragment, który znajduje się przy przystanku w Międzylesiu, czyli tam, gdzie drogowcy budować będą tunelu pod torami. Mają rozpocząć lada dzień od wycinki drzew, a najprawdopodobniej w marcu wystartują pierwsze roboty drogowe od strony skrzyżowania ul. Mrówczej i Zwoleńskiej.

Będzie paraliż?

Choć trwa uzgadnianie organizacji ruchu na czas remontu, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przewiduje, że w czasie budowy tunelu pociągi będą jeździły wahadłowo. Jak ma się to do planów kolejarzy? - Rozmawiamy z samorządem na temat jak najlepszego skoordynowania inwestycji, żeby utrudnienia nie były większe – zapewnia Dutkiewicz. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie kolejarze rozpoczną swoje prace.

Ważna inwestycja

Budowa tunelu pod torami w Międzylesiu ma ułatwić życie mieszkańców Wawra, a przede wszystkim kierowcom, którzy na skrzyżowaniu ul. Zwoleńskiej, Żegańskiej i Patriotów utykają w korkach. Dowiedz się więcej o szczegółach tych prac:

Tunel nie powstanie w miejscu przejazdu przez tory
Tunel nie powstanie w miejscu przejazdu przez toryMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ran/b

Do wyburzenia będzie 6 budynków mieszkalnych
Do wyburzenia będzie 6 budynków mieszkalnychMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości