Cztery nowe trasy rowerowe. Wcześniej będą konsultacje


Zarząd Dróg Miejskich planuje budowę czterech nowych dróg rowerowych. Wcześniej jednak drogowcy o zdanie zapytają cyklistów.

Nowe drogi rowerowe mają powstać w Al. Jerozolimskich, na Kasprzaka i Wolskiej, na Połczyńskiej oraz na Jagiellońskiej.

Jak informuje ZDM, projekty podlegają konsultacjom społecznym, dlatego chce o zdanie zapytać przyszłych użytkowników. Uwagi będą zbierane podczas konsultacji społecznych. Można je również zgłaszać do 27 kwietnia.

Drogi mają połączyć istniejące odcinki i stworzą spójny system.

W Al. Jerozolimskich ZDM planuje utworzenie trasy rowerowej po obu stronach, od ul. Grzymały-Sokołowskiego do pl. Zawiszy. Częściowo będzie ona prowadzić po jezdniach serwisowych. W ten sposób trasa połączy Ursus i Włochy z Ochotą i centrum.

Na trasie Kasprzaka - Wolska - Połczyńska planowana jest budowa drogi po południowej stronie jezdni, na odcinku od granicy Warszawy do ul. Ordona. W sumie 5 km połączy Bemowo, Ursus i Włochy z Wolą i Śródmieściem. Dalszy odcinek do al. Prymasa Tysiąclecia powstaje w ramach inwestycji prywatnej.

Na odcinku Powsińska - Wiertnicza droga dla rowerów połączy istniejące i często uczęszczane przez rowerzystów drogi wzdłuż Trasy Siekierkowskiej i al. Wilanowskiej. Po zachodniej stronie jezdni powstanie 4 km nowej trasy.

Na ul. Jagiellońskiej trasa powstanie na odcinku od Trasy Toruńskiej do ronda Starzyńskiego, częściowo z wykorzystaniem jezdni serwisowych.

ZDM zapowiada konsultacjeZDM

Uwagi do końca kwietnia

Prezentacja projektów oraz dyskusje nad trasami odbędą się w kilku terminach. Wszystkie spotkania będą o godz. 18. Na najbliższe ZDM zaprasza 19 kwietnia przy ul. Grabowskiej 1. Kolejne, 20 kwietnia przy ul. Klimczaka 2, 21 kwietnia przy ul. Jagiellońskiej 59. Ostatnie odbędą się 25 kwietnia przy ul. Grójeckiej 17a. Uwagi można zgłaszać do 27 kwietnia.

Na początku marca informowaliśmy, że w Warszawie powstanie pierwszy most przeznaczony tylko dla rowerzystów i pieszych. Zobacz co wówczas o projekcie mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Hanna Gronkiewicz-Waltz o nowej kładce pieszo-rowerowej
Hanna Gronkiewicz-Waltz o nowej kładce pieszo-rowerowejArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

ło/r

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości