Cztery firmy chcą przebudować ulice przy "serku bielańskim"

Zmieni się układ ulic przy "serku bielańskim"
Zmieni się układ ulic przy "serku bielańskim"
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plZmieni się układ ulic przy "serku bielańskim"

Cztery wystartowały w przebudowę ulic w rejonie stacji metra Słodowiec. Prace mają potrwać 10 miesięcy i zakończyć się w przyszłym roku.

"W przetargu na przebudowę układu drogowego w rejonie stacji metra Słodowiec oferty złożyły cztery firmy. Najniższą cenę zaproponowała Planeta Sp. z o.o. – 9,835 mln zł. Najwyższą Bilfinger Infrasctructure S.A. - 12,488 mln" – informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Przedłużą Sacharowa

Zwycięzcę mamy poznać niezwłocznie po sprawdzeniu oferty, a sama inwestycja ma się zakończyć 10 miesięcy od momentu podpisania umowy z wybranym w przetargu wykonawcą. Co będzie musiał zrobić przy "serku bielańskim"?

Ulica Sacharowa zostanie przedłużona do Marymonckiej, na całej długości będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Na skrzyżowaniach z ulicami Kasprowicza i Żeromskiego wybudowane zostaną ronda.

Fragment do likwidacji

Drogowcy zlikwidują fragment jezdni ul. Kasprowicza na odcinku od ul. Sacharowa do ul. Żeromskiego. Przebudowana do dwujezdniowej zostanie także ulica Żeromskiego pomiędzy Marymoncką do Sacharowa.

"Celem realizacji prac jest dostosowanie układu drogowego do zapisów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego" – informuje ZMID.

Mapy dostarcza Targeo.pl

ran/b

Pozostałe wiadomości