Najnowsze

Najnowsze

Warszawa solidarna z Białymstokiem. Manifestacja przeciwko przemocy

Pikieta pod hasłem "Warszawa przeciwko przemocy. Solidarni z Białymstokiem" zgromadziła tłum przed Pałacem Kultury i Nauki. Według Komendy Stołecznej Policji demonstracja odbyła się spokojnie, bez incydentów. Podobne manifestacje przeciwko agresji odbywają się w weekend w innych polskich miastach.

Czworonogi z Palucha odwiedziły małych pacjentów

Na oddziale pediatrii Warszawskiego Szpitala dla Dzieci pojawiły się psy ze Schroniska na Paluchu. Czworonogi miały poprawić nastrój małych pacjentów. Dzieci i ich opiekunowie dowiedzieli się przy okazji, jak można pomóc zwierzętom szukającym domu.

Spór o mieszkańców warszawskiego zoo. "Ten niedźwiedź polarny cierpi"

"Ten niedźwiedź polarny cierpi" - pisze dyrektorka poznańskiego zoo pod zdjęciem mieszkańca warszawskiego ogrodu i apeluje o przeniesienie tych zwierząt. Zdaniem dyrekcji wielkopolskiej placówki, niedźwiedzie nie mają odpowiednich warunków bytowych i potrzebują natychmiastowej pomocy. Stołeczne zoo odpiera te zarzuty.

Metro gotowe, ale zamknięte. Ratusz i wojewoda wymieniają pisma

Dyżurni, ochrona, służby techniczne – pracownicy Metra Warszawskiego codziennie stawiają się do pracy na nieoddanych do użytku stacjach. Ale inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy mają dokonać odbiorów, jeszcze się tam nie pojawili. Nie ma szans, że pociągi dojadą na nowe stacje w wakacje.

Trzylatek sam wyszedł z przedszkola. Kolejny taki przypadek

Policja bada sprawę dziecka, które w środę samodzielnie wyszło z jednego z prywatnych przedszkoli na Ursynowie. Na szczęście zostało odnalezione kilkaset metrów od placówki. Firmie, która ją prowadzi, taka sytuacja nie zdarza się jednak po raz pierwszy.

13 tysięcy osób pobiegnie w hołdzie powstańcom

W sobotę odbędzie się 29. Bieg Powstania Warszawskiego, będący jednym z nieodłącznych elementów obchodów rocznicowych. Wieczorem ulicami stolicy pobiegnie blisko 13 000 osób. W ten sposób uczczą pamięć o uczestnikach zrywu z 1 sierpnia 1944 roku.

Nie będzie monitoringu spalonego Mieszka

Dąb Mieszko jednak nie będzie objęty miejskim monitoringiem. Według szefowej Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, nie ma możliwości technicznej przesyłania sygnału z kamery do miejskiej sieci, więc kamery nie miałyby sensu. Burmistrz Ursynowa nie składa broni.

Uciekał przed policją kradzionym autem. Rozbił je na ogrodzeniu

W czwartek wieczorem na Żoliborzu policja ścigała kierowcę skradzionej mazdy. Samochód ostatecznie zderzył się z innym autem i skończył na ogrodzeniu. Policja szuka mężczyzny, który siedział za kółkiem. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Legia nie zachwyciła. Skromna zaliczka przed rewanżem

Legia Warszawa pokonała u siebie Kuopion Palloseura 1:0 w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Jedynego gola już w 9. minucie strzelił głową Mateusz Wieteska. Z postawy wicemistrzów Polski trudno jednak być zadowolonym. Na tle trzeciej drużyny poprzedniego sezonu ligi fińskiej wypadli bardzo przeciętnie.

Konserwatorowi marzy się powrót fontanny na Dworzec Centralny

- Marzyłbym o przywróceniu fontanny, która niegdyś była w przejściu podziemnym – mówił po odsłonięciu tablicy informującej o wpisaniu Dworca Centralnego do rejestru zabytków konserwator profesor Jakub Lewicki. Fontanna w latach 90. zniknęła, w jej miejscu dziś są sklepy.

Szczątki na terenie dawnego więzienia

Specjaliści z Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej odnaleźli w środę ludzkie szczątki na terenie dawnego więzienia przy Rakowieckiej. Kierujący pracami profesor Krzysztof Szwagrzyk nie wyklucza, że szczątki należą do ofiar zbrodni nazistowskich lub komunistycznych.

Kładka nad Wisłą "zawieszona" w projekcie

Szumnie zapowiadana kładka pieszo-rowerowa nad Wisłą nie może wyjść z fazy projektowania. Dokumentacja miała być gotowa w marcu, później w lipcu. Teraz okazuje się, że prace nadal trwają. Urzędnicy liczą, że projekt będzie gotowy do końca wakacji.

Będą nowe autobusy, co z pasami dla nich? "Wystarczy kubeł farby"

- Do Warszawy codziennie wjeżdża pół miliona aut. Musimy dać ludziom alternatywę – twierdzą przedstawiciele Miasto Jest Nasze, przekonując o konieczności wyznaczenia nowych buspasów. Jak wyliczyli, jeden buspas w godzinach szczytu może zapewnić przewóz tylu osób, co cztery pasy dla samochodów.