86 mln na nowe autobusy. "Firma musi inwestować"

Maciej Wężyk / tvnwarszawa.plFirma musi inwestować - mówi rzecznik MZA

Na przełomie roku tabor Miejskich Zakładów Autobusowych zasili 47 fabrycznie nowych autobusów za prawie 86 mln złotych. Właśnie ogłoszono przetarg na ich dostawę.

- Autobusy będą w dotychczasowym standardzie. Niskopodłogowe, z klimatyzacją śródziemnomorską, wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - wymienia Adam Stawicki, rzecznik MZA.

Pojazdy mają być dostarczone pod koniec 2013 roku. Szacunkowy koszt dostawy to 85 869 000 złotych.

Miliony na autobusy

To nie jedyne zakupy zaplanowane przez MZA. W lutym MZA rozstrzygnął przetarg na dostawę 36 pojazdów za prawie 40 mln zł.

Z kolei w czerwcu ogłoszono przetarg na dostawę 35 nowych autobusów zasilanych paliwem metanowym. Pojazdy mają wyjechać na stołeczne ulice w przyszłym roku.

"Żeby firma istniała"

Jak podkreśla Adam Stawicki, rzecznik MZA, firma nie zrezygnuje z zakupu nowych pojazdów, mimo trudnej sytuacji finansowej. Na początku czerwca pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, że 200 pracowników zakładu straci pracę, w związku z likwidacją zajezdni Redutowa.

Z kolei 23 maja radni Warszawy przegłosowali uchwałę znoszącą prawo pracowników m.in. MZA i ich rodzin do darmowych przejazdów. Uchwała wejdzie w życie 1 września.

- Żeby firma istniała i zatrudniała pracowników, musi inwestować - mówi Stawicki. Jak dodaje, obecny tabor ma swoje granice żywotności, więc trzeba zastąpić go nowym.

su/par

Źródło zdjęcia głównego: Maciej Wężyk / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości