Najnowsze

Najnowsze

ZTM szykuje się<br></br> do przeprowadzki

Pałac Błękitny przy ul. Senatorskiej był przez dziesięciolecia siedzibą urzędników odpowiedzialnych za komunikację w mieście. Teraz muszą przeprowadzić się do błękitnego biurowca.

Śmiertelne potrącenie <br></br> na stacji Śródmieście

Na stacji Warszawa Śródmieście mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg. Pociągi podmiejskie przez trzy godziny kursowały z pominięciem przystanków: Stadion, Powiśle i Ochota. Obecnie ruch pociągów odbywa się już po wszystkich torach.

Jezioro na Fieldorfa

W okolicy skrzyżowania ulicy Fieldorfa i Nowaka–Jeziorańskiego pękła rura. Woda zalała trawnik, chodnik i ulicę – relacjonuje reporter TVN Warszawa Lech Marcinczak.

70 proc. dla Gronkiewicz-Waltz

Na zlecenie ratusza zostały przeprowadzone badania opinii publicznej. Wynika z nich, że 70 proc. warszawiaków uważa urzędującą prezydent za dobrego gospodarza, a 68 proc. pozytywnie ocenia jej działania – pisze "Gazeta Stołeczna".

Miasto chce przejąć PKS

- Poważnie rozważamy przejęcie warszawskiego PKS. Rozmawiamy na ten temat z ministerstwem skarbu - mówi portalowi tvnwarszawa.pl Tomasz Andryszczyk, rzecznik ratusza. Władze stolicy chcą, żeby spółka uzupełniała ofertę komunikacyjną miasta. Planują też na terenach przy dworcu Zachodnim stworzyć nowoczesny węzeł komunikacyjny dla aglomeracji warszawskiej.

Dziura na dziurze i dziurą pogania

Odwilż odsłoniła niejedną dziurę w stołecznych drogach. Od kilku dni na warszawa@tvn.pl otrzymujemy zdjęcia i informacje o kolejnych, mniej lub bardziej poważnych ubytkach w jezdni. - Bukowińska od lat jest w karastofalnym stanie - alarmuje internautka.

W południe pożegnamy Krzysztofa Kolbergera

O 12.00 w kościele św. Karola Boromeusza rozpocznie się ostatnia droga Krzysztofa Kolbergera. Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów zmarł 7 stycznia. Artysta od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową. Miał 60 lat.

Uczestniczka "Top Model" będzie uczyć tańca na rurze

To nie tylko erotyczne show, lecz również fitness. Już w marcu w Warszawie rusza szkoła pole dance, czyli tańca na rurze, uczestniczki programu "Top Model" Marty Szulawiak. - Pole dance to w zasadzie gimnastyka, a dokładniej akrobatyka połączona z fitnessem – wyjaśnia Marta Szulawiak, tancerka, właścicielka szkoły tańca Playhouse Academy.Panie i panowie na rurze

"Pędzenie bimbru było aktem patriotyzmu"

Bimber, samogon, księżycówka. Co region, to inna nazwa. Ale i tak wszyscy wiedzą, o co chodzi. Czas rozkwitu bimbrownictwa w Polsce to PRL. - Cały naród produkował: profesorowie, robotnicy. Jedni na własny użytek, inni na skalę niemal przemysłową – opowiada varsavianista Jarosław Zieliński. - Doskonale pamiętam, jak odwiedziłem pewnego magistra, dziś naukowca sławnego w Europie, zaprosił mnie do kuchni, która cała była laboratorium produkcyjnym – dodaje.Prawdziwym ekspertem w tym temacie jest prof. Jerzy Kochanowski.- Obszarem bimbrowym w Warszawie była Jabłonna i Legionowo. Bimbrownie wymagają oddalenia od siedzib ludzkich, bo to strasznie śmierdziało. Wszystko się zmieniło, jak zaczęto bimber pędzić z cukru – wyjaśnia Kochanowski, autor cyklu "PRL bocznymi drzwiami". - Cukier można było przestać reglamentować na początku lat 80., ale obawiano się, że przez to zacznie się produkcja bimbru na ogromną skalę. Oczywiście nic takiego się nie stało – dodaje.Bimbrownictwo jak stawianie oporu

Setki tysięcy Polaków oglądają "Weekend"

Ten film okazał się hitem ostatnich tygodni. Obejrzało go kilkaset tysięcy Polaków. W "Rytmie Miasta" o filmie "Weekend" opowiadał jego reżyser Cezary Pazura oraz aktorzy Michał Lewandowski i Antoni Królikowski. - Mój film zobaczyło już kilkaset tysięcy ludzi i kolejne seanse też będą wykupione. Krytycy swoimi recenzjami wymierzają tym ludziom policzek – uważa aktor i reżyser Cezary Pazura. – "Psy" na starcie też miały jedną gwiazdkę, a po kilku latach były w telewizji jako klasyka gatunku. Ten sam recenzent dał wtedy pięć gwiazdek. Sądzę, że bardziej wiarygodne jest to, co piszą internauci, którzy byli na filmie – dodaje."Weekend" w cyklu Najmniejsze Projekcje Świata15 stycznia, kino Atlantic

Groził 14-latce, że opublikuje jej nagie zdjęcia

Poznał ją na portalu społecznościowym, szantażował, a w końcu wpadł w ręce policji. Mariusz P. nakłonił 14-latkę, żeby zrobiła sobie zdjęcia pornograficzne i wysłała mu je. Po ich otrzymaniu groził, że opublikuje fotografie w internecie, jeśli dziewczynka nie spełni jego żądań.

Zegarek: czasomierz<br></br> i ekskluzywny gadżet

Wyprzedaże to również okazja, żeby upolować ekskluzywny zegarek. To inwestycja na lata, bo niektóre czasomierze zyskują na wartości wraz z upływającymi latami. "Rytm Miasta" przyjrzał się wyprzedażom w salonach oferujących zegarki. - Ceny są teraz okazyjne. Warto zainwestować w zegarki, bo nie wychodzą tak szybko z mody. Czasomierze powinniśmy dobierać do swojego stylu ubierania się - zaznacza Paweł Marczewski, stylista "Glamour". – Zegarek renomowanej firmy nie dość, że będzie służył przez lata, to jest rodzajem inwestycji, bo nie traci na wartości. Niektóre z biegiem czasu nawet zyskują na wartości. Dobry szwajcarski mechanizm będzie chodził do końca świata – dodaje.Zegarek od kreatora mody

Najlepsze liceum w Warszawie

Trzy stołeczne szkoły znalazły się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego rankingu liceów miesięcznika "Perspektywy". Najwyższe, 7 miejsce zdobyło VIII LO im. Władysława IV.

Speno - ratunek dla szyn

Kursuje między stacjami, ale nie zabiera pasażerów. Kolejarze z Warszawy ściągnęli do stolicy szwajcarską maszynę, która szlifuje tory. Do naprawy wytypowano ponad 700 kilometrów. Dla pasażerów oznacza to docelowo bezpieczeństwo i luksus.

Ta kamienica to duma Żoliborza

Zadbana kamienica na Żoliborzu położona niedaleko Teatru Komedia ma niezwykłych mieszkańców. Tak dumnych ze swej kamienicy, że postanowili napisać o niej książkę. Co w tym miejscu jest tak wyjątkowego? "Rytm Miasta" sprawdził to. - Wyjątkowa jest ta integracja. To, że ludzie mieszkają tu od 60 lat. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina - opowiada Wiesława Rolewicz, prezes SBM "Osiedle Skarbowców".Kamienica przy Sierpeckiej została zbudowana 80 lat temu, przez spółdzielnię pracowników ministerstwa skarbu. Stąd nazwa "Osiedle Skarbowców". Zniszczona podczas powstania warszawskiego, po wojnie podzielona na mniejsze mieszkania, przetrwała. Dziś, odnowiona i zadbana, jest chlubą Żoliborza.Spółdzielnia jak rodzina

Co robicie w niedzielę?

Jak się okazuje, odwilż nie przeszkadza osobom uwielbiającym zimowe kąpiele. - Sezon Morsów trwa w najlepsze – pisze na warszawa@tvn.pl Radek i zaprasza wszystkich chętnych nad Zegrze.

Surowsze kary dla nieletnich? "Nie zmieniło się nic"

Po morderstwie policjanta Andrzeja Struja, rozgorzała dyskusja o zmianach w prawie i surowszych karach dla nieletnich. Minął prawie rok, a efektów nie widać. - Nie zmieniło się nic - mówi w studiu "Miejskiego Reportera" Jerzy Książek, mediator. A policjanci dodają: brak jest zespołów, które przekazywałyby informacje np. z izby dziecka do szkół.

"Masakra na ulicach Żoliborza"

Środa nie rozpieszczała kierowców. W ciągu dnia doszło do kilku groźnych wypadków. Po południu zmotoryzowani utknęli w większych niż zwykle korkach. – To trzeci świat – pisze na warszawa@tvn.pl zdenerwowany Kuba.

Nowa Parada Równości przejdzie w czerwcu

W czerwcu ulicami Warszawy przejdzie kolejna Parada Równości. Tym razem jednak przygotowuje ją komitet organizacyjny, który zapowiada zmiany w przebiegu imprezy. Parada ma być nie tylko świętem tolerancji, lecz również wydarzeniem artystycznym. - Chcielibyśmy, żeby w tym roku, poza tradycyjnym przemarszem, punktem kulminacyjnym imprezy był wielogodzinny koncert plenerowy. Na razie nie mogę zdradzić, kto na nim wystąpi, ale prowadzimy rozmowy z zagranicznymi artystami - zapowiedział w środę rzecznik parady, pierwsza osoba trans będąca członkiem Senatu UW, posługująca się pseudonimem "Jej Perfekcyjność".Parada ważnym wydarzeniem muzycznym

Ciężarowcy Legii rozpoczęli treningi

Przygotowania do sezonu rozpoczęli ciężarowcy Legii. Ciężkie sztangi dźwigają od początku miesiąca, mimo że pierwsze zawody będą mieli dopiero w maju. Sukcesy z ubiegłego sezonu przyciągają nowych zawodników, a sekcja robi duże postępy. Najprawdopodobniej w mistrzostwach świata juniorek w Peru wystartuje Emilia Szlasa. W kraju wielką niespodziankę chce sprawić Aleksandra Mierzejewska, która zamierza włączyć się do rywalizacji o podium w mistrzostwach Polski.