Najnowsze

Najnowsze

"Młociny przegrywają z pogodą"

Jeden z największych węzłów przesiadkowych w stolicy przecieka. Jak zauważa nasz internauta Yackoo, na przeszklonych sufitach stacji metra Młociny od początku widać było zacieki. Jednak jak zaznacza internauta, każde pogorszenie się pogody powoduje pojawianie się kolejnych śladów, których jego zdaniem nikt nie usuwa.

Wielka iluminacja Warszawy

Żyrandole, walce, a nawet fontanny - takie formy przybrała świąteczna iluminacja w Warszawie. Rozświetlone centrum miasta "wyłoniło" się z mroku po godz. 17.

Zima kosztowała już 15 milionów

Po paraliżu komunikacyjnym na początku tygodnia miasto nałożyło finansowe kary na firmy odpowiedzialne za odśnieżanie stołecznych dróg. Ale i tak ratusz wydał już na walkę ze śniegiem około 15 mln złotych.

"Przekroczymy granice": teatralny skandal na Chłodnej

To może skończyć się skandalem. Padną nazwiska reżyserów, aktorów. Teatr Montownia zapowiada, że ich najnowszy spektakl "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze, a boicie się zapytać" będzie wyjątkowo śmieszny i zaskakujący. W studiu „Rytmu Miasta" o nowym show opowiada aktor Marcin Perchuć.

Trzy remonty Dźwigowej

Za nami pierwszy poważny atak zimy, choć ta kalendarzowa zima nawet się jeszcze nie rozpoczęła. Jesienne deszcze długo wspominać będą mieszkańcy Bemowa, Włoch i Ursusa oraz drogowcy remontujący ulicę Dźwigową.

Przysmaki retro "W Komitecie"

Krystian Zalejski odwiedził restaurację, która mieści się w samym centrum Warszawy i znajduje się w historycznym budynku – w dawnym Domu Partii. Restauracja "W Komitecie" znajduje się przy ul. Nowy Świat 6/12. Zakupy do wspólnego gotowania Krystian zrobił w domu handlowym Sezam przy ul. Marszałkowskiej 126/134.

Kwaśniewska uczy mężczyzn stylu

Tym razem to lekcja stylu dla mężczyzn. Jolanta Kwaśniewska napisała poradnik dla panów. Dzięki niemu nowoczesny mężczyzna nie popełni gafy. W studiu „Rytmu Miasta" o swojej książce opowiada sama autorka.

Gala Nocnych Marków 2010

Kto trzęsie nocną Warszawą i Polską? Wujek Samo Zło poszedł na galę rozdania nagród Nocne Marki, by porozmawiać z tymi, których kręcą nocnym życiem.

Kuli żelazo na potrzeby Rzymian Wizyta w Muzeum Hutnictwa

Pradawni hutnicy z Mazowsza wytwarzali broń dla legionistów Cesarstwa Rzymskiego. Wszystko to w okolicach Warszawy, gdzie działał jeden z największych w Europie ośrodków hutniczych. Żeby poznać ten ciekawy epizod historii, wybierzcie się do Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.

Pęknięta rura na Powsińskiej

Na skrzyżowaniu Powisińskiej z Limanowskiego pękła rura. Na ulicę lała się woda, teraz jest tam wielka kałuża. Wjazd i wyjazd z ulicy Limanowskiego jest niemożliwy.

Warszawa rozbłysła na święta

Kilka minut po godz. 17 w Warszawie rozbłysła świąteczna iluminacja. Rozświetlony jest Trakt Królewski, plac Grzybowski, ul. Emilii Plater i Stare Miasto.

"Toast" odzyskany po 17 latach

Policjanci odnaleźli obraz Friedricha Carla Mayera skradziony z muzeum w Koszalinie w 1993. Był on oferowany w jednym z warszawskich domów aukcyjnych.

Zabytkowy tramwaj mikołajkowy

W niedzielę, z okazji zbliżających się mikołajek, ZTM uruchomi specjalna linię tramwajową. Trasę "M" obsługiwać będzie zabytkowy wagonik.

Kryterium Asów z Kamilem Durczokiem

Rajd Barbórka to święto wszystkich fanów motoryzacji. Na Żeraniu, Bemowie i ulicy Karowej zmierzą się najlepszy polscy kierowcy. Na trasię będzie też można spotkać naszych dziennikarzy: Wojtka Jermakowa z "Rytmu Miasta" i Kamila Durczoka z "Faktów TVN".

Francuskie przygody "Żożo i Lulu"

"Żożo i Lulu" to nowa książka francuskiej aktorki i pisarki Elisabeth Duda. To dowcipna książka napisana ze świetną znajomością francuskich realiów o mieszkającym w Paryżu rodzeństwie, które za sprawą tajemniczego wujka Charles'a przemierza miasto przeżywając po drodze mnóstwo fascynujących przygód. Dodatkową atrakcją są znakomite ilustracje przygotowane przez Agatę Dudek.

Mehoffera: Tu mogło być bezpieczniej

Nie milkną echa wypadku na przejeździe kolejowym przy ul. Mehoffera. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter TVN Warszawa, z powodu oszczędności nie zainwestowano tam w system uniemożliwiający otwarcie zapór przed przejazdem zbliżającego się pociągu.

Wjechał między tramwaje

Samochód osobowy wjechał między dwa tramwaje na pl. Grunwaldzkim. Nikomu nic się nie stało. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl.

160 km/h do Siedlec

21 pociągów przyśpieszonych, więcej kursów w godzinach szczytu czy podróż do Siedlec z zawrotną prekością 160 km/h - to najważniejsze zmiany w nowym rozkladzie Kolei Mazowieckich. Natomiast w przypadku Warszawskiej Kolei Dojazdowej rozkład nie ulegnie wiekszym zmianom.

"Platforma uprawia terroryzm polityczny"

Platforma Obywatelska nie chce oddać władzy na Ursynowie, gdzie radni lokalnego komitetu "Nasz Ursynów" zawarli sojusz z Prawem i Sprawiedliwością i mają większość. Takiego układu sił nie chce zaakaceptować PO i blokuje wybór nowych władz dzielnicy. - To terroryzm polityczny - uważa radny "Naszego Ursynowa" Piotr Guział.

Powyborcze "wietrzenie" ratusza

Rewolucji nie będzie. Ale na powyborcze zmiany we władzach miejskich urzędów biur i spółek się zanosi. Już trwają rozmowy i negocjacje w tej sprawie. Ich finał ma być znany jeszcze przed końcem roku.