Najnowsze

Najnowsze

Wspomnienia najstarszych warszawiaków

Dziewczyna z Woli, która podczas okupacji likwidowała agentów Gestapo, syn słynnego aktora oraz córka komendanta przedwojennej stołecznej policji – oto warszawiacy, których historie usłyszycie już 2 grudnia w Domu Spotkań z Historią.

Korki mniejsze, ale powrót do domu znów był długi

Sytuacja w popołudniowym szczycie we wtorek była znacznie lepsza niż w poniedziałek, kiedy miasto zostało kompletnie sparaliżowane. Jednak na powrót z pracy do domu i tak trzeba było zarezerwować więcej czasu niż normalnie.

Kopernik z usterkami: Chwilowo nie działam

Warszawa ma wyraźnie problem z multimedialnymi muzeami. O kłopotach Muzeum Chopina pisaliśmy w październiku na tvnwarszawa.pl. Okazuje się, że dokłdnie to samo dzieje się w otwartym niedawno Centrum Nauki Kopernik. Cześć eksponatów już opatrzono informacjami Chwilowo nie działam - pisze "Gazeta Stołeczna".

Rozbójnik z Targówka za kratkami

28-letni Łukasz S., który od kilku miesięcy terroryzował mieszkańców Targówka, trafił za kratki. Mężczyzna atakował swoje ofiary nożem lub atrapą broni palnej. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Taksiarskie historie w "Taxi Story"

U "Jankesa" pojawił się taksówkarz Zenon, który zebrał 34 taksiarskie historie, swoje i kolegów po fachu, i wydał zbiorek "Taksiarska ballada". Poza tym na przejażdżkę z "Taxi Story" wybrał się zespół Bel Consort oraz Agnieszka, artystka zajmująca się ceramiką.

Ponad 20 godzin w korku

Droga nr 718 jest zablokowana. Pomiędzy Ożarowem Mazowieckim a Pruszkowem w 7-kilometrowym korku od ponad 20 godzin stoi około 100 ciężarówek - podaje TVN 24.

Akcja zima: 9 milionów na odśnieżanie

Nawet kilkadziesiąt minut muszą czekać na autobusy komunikacji miejskiej mieszkańcy odległych dzielnic i podwarszawskich miejscowości. Z opóźnieniem kursują także podmiejskie pociągi. W samej stolicy sytuacja jest nieco lepsza niż w poniedziałek, ale i tak po południu i wieczorem trzeba spodziewać się utrudnień.

Wymieniają opony na ostatnią chwilę

Zima zaskoczyła wielu stołecznych kierowców. Najlepszym dowodem na to jest zdjęcie, jakie otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl. Widać na nim kolejkę samochodów do jednego z warsztatów wymiany opon.

Zima na radarach

Śledzą prognozy, opadów wypatrują na radarach, monitorują też stan nawierzchni - służby porządkowe 27 godzinę walczą z zimą.

Znajdź na zdjęciu samochód

Kierowca samochodu, który "ukrył" się pod zaspą śniegu, będzie musiał zarezerwować kilkadziesiąt dodatkowych minut na odśnieżanie.

W środę mroźno, w czwartek znów sypnie

Synoptycy nie mają dobrych informacji. – Śnieg będzie padać dziś niemal przez cały dzień. Na szczęście nie będą to już tak obfite opady – mówi Weronika Diallo, prezenterka pogody w TVN Warszawa.

Na placu Zamkowym stawiają choinkę

We wtorek na pl. Zamkowym rozpoczął się montaż największej choinki w Warszawie. – Chcemy skończyć do godz. 24.00 – informuje Magdalena Łań z biura prasowego urzędu miasta.

Linia 517: "533 minuty opóźnienia"

Cały czas informujecie nas o utrudnieniach i opóźnieniach związanych z zimą. Ale jeden z naszych widzów chyba pobił rekord. - Autobus, jadący do Ursusa miał 9-godzinne opóźnienie - napisał na warszawa@tvn.pl.

Nocny korek w Al. Jerozolimskich

Zima sparaliżowało w poniedziałek całe miasto. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej utknęli w gigantycznych korkach. Al. Jerozolimskie udało się udrożnić dopiero o... godz. 3.00 w nocy.

Tak wyglądała podróż Puławską

Fotograf tvnwarszawa.pl robił w poniedziałek wieczorem zdjęcia na ul. Puławskiej. Koszmar - tak opisuje podróż tą ulicą w popołudniowym szczycie. Kierowcy wychodzili na ulicę, bo nie mogli już usiedzieć w samochodach. Nielepiej jeździło się komunikacją miejską.

Na Mazowszu zarobisz najwięcej

O prawie 4 proc. w skali roku spadły w stolicy pensje prawników, pracowników nauki, bankowców - zauważa "Życie Warszawy". Nadal jednak, to właśnie na Mazowszu przeciętne wynagrodzenie jest najwyższe w kraju i wynosi 4300 zł.

Lotnisko pod śniegiem

Na Lotnisku Chopina w poniedziałek spadło 15 cm śniegu, zwiększając średnią pokrywę na do 21cm - informują pracownicy lotniska. Chociaż biały puch ładnie wygląda, spowodował i nadal powoduje problemy z rozkładem.

Śnieg sparaliżował miasto

Cały poniedziałek warszawiacy musieli zmagać się ze śnieżycą. Główne ulice były kompletnie nieprzejezdne, w korkach stały autobusy, a tramwaje wypadały z torów. Oto miejsca, gdzie utrudnienia były największe:

Na tropie działkowych włamywaczy

Wywiadowcy komendy stołecznej dostają zgłoszenie o włamaniu do jednego z domków na terenie ogródków działkowych na Targówku. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zaczynają przeszukanie rozległego terenu w poszukiwaniu włamywaczy.

Mysza i Niedźwiedź szukają sensu życia

Ukazała się książka "Mysza górą, czyli Mysza i Niedźwiedź szukają sensu życia". To czwarty tom cyklu "Mysza, bajki nie dla dzieci". - To najdowcipniejsza para kobiety i mężczyzny od czasu opowieści o panu Sułku i Elizie - komentuje Tomasz Raczek.

"Zima zaskoczyła warszawiaków, nie drogowców"

Wielu z tych, którzy utknęli dziś w korkach, mogło ich uniknąć - przekonuje w swoim felietonie Karol Kobos. Dziennikarz tvnwarszawa.pl staje w obronie drogowców i przypomina, że śnieżyca była zapowiadana od kilku dni.

Tiry nie dawały rady

Choć nadejście zimy było od kilku dni zapowiadane, to wielu najwyraźniej zaskoczyło. Jeden z naszych internautów umieścił w tvnwarszawa.pl film z tirem, który miał duże problem z wjechaniem na wiadukt przy PKP Służewiec.

Kluby piłkarskie coraz bardziej prestiżowe

Przy Łazienkowskiej odbyła się debata na temat wizerunku polskiej piłki. Goście spotkania zgodnie stwierdzili, że razem ze stadionami, które w całym kraju rosną jak grzyby po deszczu w górę idzie także prestiż klubów.

Awarie tramwajowe

Wykolejony na pl. Zawiszy tramwaj zajął pół skrzyżowania. Pasażerowie wysiedli wprost na ulicę. Utrudnienia w ruchu były w stronę pl. Narutowicza. Kierowcy stanęli w korku. - Aleje Jerozolimskie to jeden wielki parking - mówił Hubert Radzikowski, prowadzący "Ulice" w TVN Warszawa. Ale to niejedyne problemy.