Najnowsze

Najnowsze

Spektrometr Ramana - broń przeciwko dopalaczom

Wojna z dopalaczami wkracza w nową fazę. W Otwocku zaprezentowano nowoczesne laboratorium Izby Celnej. Sprzęt zwany Spektrometrem Ramana pozwala na szybkie i dokładne wykrywanie niebezpiecznych substancji, które do tej pory nie były rozpoznawane za pomocą tradycyjnych badań laboratoryjnych.

Po wyborach: rozliczenia w SLD, cisza w PiS

Trwają powyborcze rozliczenia w przegranych partiach politycznych. W SLD toczy się wojna podjazdowa o fotel szefa klubu radnych. W PiS, które straciło jeszcze więcej, wszyscy solidarnie nabierają wody w usta.

Styl "cichego wariata"

- Na wędkarza mówią "cichy wariat" - usiądzie taki i patrzy się jak wariat na spławik, nic go nie interesuje, do nikogo się nie odezwie - mówi jeden z bohaterów "Stylu Warszawskiego". Warszawscy wędkarze przychodzą nad rzekę przede wszystkim po ciszę i relaks, niekoniecznie po rybę. - Złowię czy nie, to drugorzędna sprawa - tłumaczą.

Czekają na pociągi w zamieci

Podróżni na stacjach Dworzec Wschodni i Warszawa Stadion przeklinają zimę i czekają na pociągi pod chmurką. Powód? Nikomu nie przyszło do głowy, żeby zadbać o godne warunki dla klientów PKP.

Autobus wpadł do rowu

Na ulicy Strażackiej, między Zabraniecką a Chełmżyńską, autobus wpadł do rowu. Utrudnienia dla kierowców w stronę Rembertowa. Do zdarzenia doszło w poniedziałek

"Opóźnienia samolotów sięgają 90 minut"

Warszawskie lotnisko do godz. 17.00 było zamknięte dla ruchu lotniczego. - Obecnie wypychamy te samoloty, które mają największe opóźnienia- informuje rzecznik lotniska Przemysław Przybylski. Ruch sparaliżowały obfite opady śniegu. Samoloty będą opóźnione.

Kampania w dzielnicowych gazetach? Sprawę wyjaśni PKW

Czy kandydaci PO prowadzili kampanię wyborczą za publiczne pieniądze? Odpowiedzi na to pytanie szuka Stronnictwo Demokratyczne. Zarzuca samorządowcom z trzech dzielnic, że używali gazetek dzielnicowych do promocji własnych kandydatur. – Nie było zachęcania do głosowania – odpierają zarzuty przedstawiciele Platformy Obywatelskiej.

Geniusz fortepianu w Kongresowej

Herbie Hancock wystąpi w poniedziałek w Sali Kongresowej. Będzie promował swój najnowszy album "The Imagine Project". W europejskim tournée promującym płytę artyście towarzyszą: James Genus (bas), Trevor Lawrence Jr. (perkusja), Lionel Loueke (gitara), Greg Phillinganes (klawisze) i Kristina Train (wokal).

Najładniejsza ulica Warszawy

Tym razem w rankingu "Rytmu Miasta" wybraliście najładniejszą ulicę Warszawy. Walka była zacięta. Konkurowały ze sobą luksusowe Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, szemrana Ząbkowska, urokliwa Francuska i zielona Mickiewicza.

Gwiazdy i szyk na pokazie Macieja Zienia

Justyna Steczkowska, Grażyna Torbicka, Joanna Jabłczyński i wiele innych. Gwiazdy kochają kreacje Macieja Zienia i dla tego nie zabrakło ich na pokazie jego najnowszej kolekcji. "Rytm Miasta" też tam był!

Parkuj i jedź na przystanku

W tym tygodniu prezentujemy kolejne zdjęcia kierowców za nic mających przepisy. Wciąż dostajemy od Was fotografie samochodów zaparkowanych gdzie i jak popadnie. Do tego mamy zebrę prowadząca w krzaki i "niezbędny" znak. Wybierzmy absurd tygodnia.

Śnieżyca przyblokowała Okęcie

Pięć samolotów przekierowanych na inne lotniska, kilkadziesiat opóźnionych - śnieżyca utrudnia starty i ladowania na lotnisku Chopina.

Zima na Waszych zdjęciach

Jest straszna i powoduje korki. Ale bywa też urzekająco piękna. Zima w mieście ma dwie twarze. Którą udało się Wam uchwycić? Czekamy na Wasze zdjęcia.

Odwaga i chaos Nocy Listopadowej

Marzyli o niepodległości, dlatego postanowili zabić carskiego namiestnika Królestwa Polskiego. Podchorążowie, oficerowie i studenci, młodzi i niedoświadczeni, choć nie wystrzegli się błędów, skutecznie wywołali powstanie. W 180. rocznicę jego wybuchu rozmawialiśmy z Michałem Zarychtą z Muzeum Historii Polski.

Hybryda w Warszawie

W ekstremalnych, zimowych warunkach rozpoczęły się testy hybrydowego MAN-a na warszawskich ulicach. Jeśli się sprawdzi, w przyszłym roku pierwsze cztery takie pojazdy na stałe pojawiają się w stolicy.

Najmłodsze radne w Warszawie

Jeszcze nie skończyły studiów, a już zaczynają karierę w lokalnej polityce. Gośćmi "Witaj Warszawo!" były najmłodsze stołeczne radne.

Pada śnieg. Solarki na ulicach

- Jesteśmy przygotowani na atak zimy - zapowiada Zarząd Oczyszczania Miasta. Od godziny 8 w Warszawie pada śnieg. Na ulicach od rana jeżdzą solarki, których obecnie jest 170.

W środę -12 stopni

W poniedziałek zima już na dobre zawitała do Warszawy. Dzień upłynie pod znakiem opadów śniegu. W najbliższych dniach temperatura będzie spadać.

Tak przesiądziemy się z I do II linii metra

Wiemy już, jak będzie wyglądało połączenie I i II linii na stacji metra Świętokrzyska. Zamiast niewygodnego przejścia przez antresolę, jak w jednym z wariantów zaproponował wykonawca II linii, pasażerowie zejdą schodami bezpośrednio z peronu I linii.

Zobacz stacje metra w 3D

Jak będą wyglądały stacje centralnego odcinka II linii? Ostatecznie zdecydują o tym projekty budowlane wykonane przez włosko-turecko-polskie konsorcjum Astaldi. Jednak stworzone do programu funkcjonalno-użytkowego II linii metra wizualizacje pokazują, w jakim kierunku będą szły poszukiwania projektantów.

Orco oszczędzi na opóźnieniu

19 procent - o tyle staniała budowa apartamentowca przy Złotej 44. Umowa z nowym wykonawcą jest niemal gotowa, a prace mają zostać wznowione już w styczniu.

Przez błoto na przystanek

Po deskach, po paletach, jak się da - byle tylko nie wpaść w błoto. Droga z pętli autobusowej do przystanku tramwajowego przy FSO, to prawdziwy tor przeszkód.

Radiowo i Placówka: mieszkania czy przemysł?

Mieszkania tuż obok strefy przemysłowej? Obawiają się tego właściciele firm działających w okolicy ulicy Wólczyńskiej na Bielanach. Pobliskie tereny wykupują deweloperzy i zabiegają o zgodę na budowę osiedli. Konflikt wisi w powietrzu.

Kup kalendarz, pomóż dzieciom

"Ladies and Gentlemen 2011" to najnowsza, już piąta edycja słynnego kalendarza, którego pomysłodawcą jest Patryk Wolski, a producentem Olivier Janiak. Dochód z jego sprzedaży, jak co roku zostanie przeznaczony na zakup butów dla biednych dzieci.