Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Bielany

Stadion, dwa boiska treningowe i cztery korty. Ośrodek Hutnik otwarty

TVN Warszawa | Bielany

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Trzeba budować bazę sportową, która będzie służyć młodzieży"TVN24
wideo 2/2
TVN24"Trzeba budować bazę sportową, która będzie służyć młodzieży"

Stadion z trybunami na prawie 1400 miejsc i naturalną murawą, nowe szatnie i oświetlenie, dwa boiska boczne ze sztuczną nawierzchnią. A obok cztery korty tenisowe. W środę pierwsi młodzi piłkarze zagrali na nowym obiekcie Hutnik na Bielanach. W sobotę na boisko wybiegną ich koledzy z IV-ligowego zespołu seniorów. W środę stadion został oficjalnie otwarty.

- Zawsze, gdy mówię o warszawskim sporcie, to przypominam, że to nie tylko duże kluby, jak Legia czy Polonia, ale również te mniejsze ośrodki, z których również jesteśmy bardzo dumni i które trzeba wspierać. Dlatego bardzo się cieszę, że dzięki staraniom nas wszystkich jesteśmy dzisiaj na zrewitalizowanym stadionie Hutnik, który będzie służył rozwojowi następnych pokoleń - powiedział podczas uroczystości otwarcia ośrodka prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Jego zastępczyni Renata Kaznowska, odpowiedzialna w ratuszu m.in. za sport, wyliczała, co udało się zrobić za 48 milionów złotych, które wydało miasto. - Stadion główny, na którym stoimy, ale też dwa boiska boczne treningowe z nawierzchnią sztuczną. Przepiękny obiekt kortów tenisowych - mówiła Kaznowska. Podziękowała osobom, które pracowały przy inwestycji. - Przede wszystkim urzędnikom, którzy naprawdę zostawili kawał serducha, wydając bardzo szybko pozwolenia, uzgodnienia, decyzje. Było to niezwykle ważne, a naprawdę problemów na tym obiekcie mieliśmy bardzo wiele - zdradziła. Dodała też, że przed miastem kolejne wyzwania sportowe, m.in. obiekt "Skry". - Niedługo podpisanie umowy na projektowanie i rozpoczęcie realizacji - zapowiedziała.

Kryta trybuna przy głównym boiskuPAP/Piotr Nowak
Wybudowano cztery nowe kortyPAP/Piotr Nowak

Piknik i pierwszy mecz w sobotę

Ośrodek Hutnik przy Marymonckiej 42 to prawie 10 hektarów terenu. Głównym obiektem jest stadion z pełnowymiarowym boiskiem głównym do piłki nożnej o wymiarach 105 na 68 metrów z naturalną nawierzchnią, systemem nawodnienia, drenażem i podgrzewaną płytą boiska. Zgodnie z obowiązującymi przepisami PZPN (nowy prezes Cezary Kulesza był gościem środowego otwarcia) na stadionie mogą odbywać się rozgrywki do III ligi włącznie, ponieważ został wyposażony w nowe oświetlenie, nagłośnienie, oraz szatnie i zaplecze sanitarne. Natomiast kibice mają do dyspozycji 1390 miejsc siedzących na zadaszonych trybunach (krzesełka są pomarańczowe, jak stroje piłkarzy Hutnika).

W sobotę zostanie tam rozegrany pierwszy oficjalny mecz. O 19.57 (to symboliczna godzina, klub został założony w 1957 roku) IV-ligowy zespół Hutnika Warszawa zagra z Mławianką Mława. Ale już o 16 rozpocznie się piknik dla dzieci, a od 18 grać będą zespoły młodzieżowe.

Rafał Trzaskowski w rozmowie z Cezarym KulesząPAP/Piotr Nowak

Boiska treningowe, korty tenisowe

W ramach inwestycji wybudowano także dwa boiska treningowe z syntetyczną nawierzchnią, nad którymi jesienią i zimą będą rozpościerane tzw. balony. Dzięki temu będą służyć mieszkańcom niezależnie od pogody. Oba boiska otrzymały już licencję Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i zostały dopuszczone do rozgrywania meczów w A klasie, III lidze kobiet i wszystkich ligach młodzieżowych. Będą więc służyły nie tylko do treningów.

Ośrodek Hutnik to nie tylko futbol, to także cztery korty tenisowe z mączną nawierzchnią, które - podobnie jak boiska treningowe - przygotowane są do przykrycia specjalnymi powłokami pneumatycznymi.

Po sąsiedzku znajduje się strzelnica.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa