TVN Warszawa | Bielany

Na łuku drogi zginęła 20-letnia pasażerka opla. Prokuratura wydała list gończy za kierowcą

TVN Warszawa | Bielany

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Na Bielanach samochód uderzył w drzewo
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plNa Bielanach samochód uderzył w drzewo

W wypadku samochodowym na łuku Kampinoskiej zginęła w listopadzie młoda kobieta. Kierowca uciekł i do dziś nie został zatrzymany. Śledczy znają jednak jego tożsamość. Za mężczyzną wydany został list gończy.

Do śmiertelnego wypadku na Radiowie doszło 11 listopada ubiegłego roku. Osobowy opel jechał Kampinoską, czyli mało uczęszczaną ulicą, biegnącą przez Las Bemowski. Wypadł z jezdni na łuku i uderzył w drzewo. Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do służb nad ranem. Na miejscu odnaleziona została martwa pasażerka. Kierowcy nie było. Policjanci sprowadzili na miejsce psa tropiącego, który podjął trop na przystanek autobusowy.

DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB? OGLĄDAJ W TVN24 GO >>> 

Śmiertelny wypadek i ucieczka z miejsca zdarzenia

Poszukiwania mężczyzny trwają do dziś. Policja i prokuratura wiedzą natomiast, kim on jest. - Podejrzany to Aleksiej V. Wydano postanowienie o przedstawieniu mu zarzutu spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia - informuje prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Sąd przychylił się także do wniosku prokuratury o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. - 28 grudnia ubiegłego roku wydany został list gończy - dodaje rzeczniczka.

Śledztwo w sprawie wypadku pozostaje w toku. Zlecono między innymi opinię biegłego z zakresu badania wypadków drogowych, którego zadaniem będzie rekonstrukcja zdarzeń.

Ofiarą wypadku była 20-letnia kobieta. Rzeczniczka prokuratury podaje, że ustalono jej tożsamość. Sekcja zwłok oraz opinia z zakresu medycyny sądowej pozwoliły określić odniesione przez nią obrażenia i przyczynę zgonu.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości