Prognoza

Prognoza

Mgliste poranki? To oznaki jesieni

Poranne mgły, jakie w sobotę rano spowijały Warszawę i okolice, nieubłaganie wskazują na jesień zbliżającą się do Polski wielkimi krokami.

Z sobotą przyszła ładna pogoda

Sobota niemalże w całym kraju jest pogodna. Gdzieniegdzie temperatura wynosi nawet 25 st. Celsjusza. Niestety - istnieje spore prawdopodobieństwo, że zagrzmi w okolicach Jeleniej Góry i Kłodzka.

Zorze szaleją nad Biegunem Północnym

- Dziś o godz.14.30 dotarła do Ziemi materia wyrzucona ze Słońca podczas wybuchu klasy M2, pierwszego z serii oczekiwanych eksplozji - informuje TVN Meteo Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. Niestety szanse, że podczas piątkowej nocy na polskim niebie zobaczymy zorzę, efektowna łunę będącą skutkiem wybuchu, są nikłe. - O wiele lepiej widoczne będą za to jutro wieczorem - mówi astronom.

Pożeglujemy w Ustce i nad Mamrami

W sobotę dobrych warunków do żeglowania spodziewać się możemy jedynie na wodach w pobliżu Ustki, Łeby, na jeziorach Mamry i Śniardwy, a także na greckich Cykladach. To miejsca, w których będzie słonecznie i stosunkowo wietrznie.

Coraz mniejsze szanse na plażowanie. Nad Bałtykiem chłodno

Na polskim Wybrzeżu w sobotę pogodnie, ale o warunkach do opalania nie będzie mowy. Temperatura utrzyma się na niesprzyjającym plażowaniu poziomie 18-22 st. Celsjusza. Dość chłodny dzień zapowiada się na Suwalszczyźnie, Warmii, Mazurach i Podlasiu. Wypoczywający tam, zamiast wylegiwać się nad jeziorem, powinni wybrać się na grzyby.

Kierowcy na zachodzie muszą uważać na mgły

Nocą deszcz spadnie na drogi Polski północno-wschodniej. Nad ranem popadać morze na południu, a także w Polsce północno-zachodniej. Tam przewidywane są mgły. W sobotę zmotoryzowani nie będą mieli na co narzekać. Deszcz utrudni jazdę tylko w okolicach Rzeszowa.

Chłód, burze, a czasem słońce

Przed nami mocno zróżnicowany pod względem pogody tydzień. Jego początek upłynie pod znakiem pochmurnego nieba, przelotnego deszczu i gwałtownych burz. We wtorek pogoda się ustabilizuje, będzie pogodnie, ale już od środy zanotujemy spore ochłodzenie.

Weekend: wróci ciepło, wyjrzy słońce

Mamy dobre wieści. Po deszczowym i chłodnym piątku nadejdzie pogodna sobota. Będzie cieplej, temperatura wzrośnie nawet do 24 st. C. Niestety rozpogodzenie nie potrwa długo. Już następnego dnia nad nasz kraj wróci deszcz. Na szczęście jest też dobra wiadomość na niedzielę.

Przez Polskę przeszły burze

Polska znajduje się pod wpływem wilgotnych i chłodnych mas powietrza, które przyczyniają się do powstawania opadów. Obok deszczów pokazały się też burze.

Nawet w Grecji mniej powieje

Polskie wody będą w piątek deszczowe i wietrzne, chorwackie słoneczne i spokojne. W Grecji natomiast wiatru będzie mniej niż zazwyczaj. Nawet na Cykladach.

Bałtyk skąpany w deszczu

Polskie kurorty będą w piątek chłodne i skąpane w deszczu. Przeciwnie będzie w pozostałych europejskich lokalizacjach - tam wciąż słonecznie i ciepło.

Rosyjski niż przynosi chłód

W ciągu najbliższej Polska nadal będzie w zasięgu niżu rosyjskiego i związanej z tym niżem zatoki niskiego ciśnienia.

Uwaga na drogach. Łatwo wpaść w poślizg

Nie mamy najlepszych wiadomości dla kierowców. Synoptycy przewidują przelotne, choć intensywne opady deszczu oraz burze. Wpadnięcie więc w poślizg będzie w ciągu najbliższej doby łatwiejsze niż zwykle. Na wybrzeżu czwartek zapowiada się wietrznie - lepiej nie parkować pod drzewami, bo wiatr będzie osiągał nawet 70 km/h.

Tatry najpiękniejsze o tej porze roku

Wrzesień i pierwsza połowa października to czas, w którym polskie góry wyglądają najpiękniej. W ten weekend warunki do uprawiania turystyki w Tatrach zapowiadają się wyśmienicie.

Bardzo dziękuję za słuszną uwagę...

We wtorek na blogu próbowałem tchnąć nieco otuchy Rodakom. Prosiłem, aby nie przejmować się chłodem, bo na weekend nasi synoptycy na południu Polski zapowiadają 28 stopni.

Będziemy czuć się senni

Nad Europą dominują układy niżowe. Na zachodzie Polski znajduje się zatoka niżowa z układem frontów atmosferycznych i przesuwa się w kierunku centrum.

Sezon huraganowy. "Maria będzie coraz silniejsza"

- Maria, tropikalna burza, uformowała się w środę na Atlantyku, kiedy huragan Katia panoszył się wzdłuż plaż Bermudów i amerykańskiego Wschodniego Wybrzeża - podaje amerykańskie National Hurricane Center.

Każdy żeglarz będzie chciał nad Adriatyk

Zarówno Bałtyk, jak i jeziora w czwartek na pewno nie będą odpowiednimi miejscami dla żeglarzy. Deszcze, burze, a nawet sztormy zapanują nad krajowymi wodami. Dobry dzień będą mieli za to ci, którzy pływają po wodach Chorwacji, a także w okolicy greckich Cyklad.

Deszcz wystraszy resztkę turystów z plaż

Nie odpoczniemy w czwartek na polskich plażach. Temperatura powietrza będzie niższa od temperatury wody w Bałtyku, a na głowy wczasowiczów, którzy wybrali się na urlop nad morze, spadnie deszcz. W Kołobrzegu i w Sopocie spodziewamy się burz.

Przez najbliższe dwa dni zagrzmi, ale słabo

W ciągu najbliższych dwóch dni Polska znajdzie się pod wpływem wilgotnych i chłodnych mas powietrza, które przyczynią się do powstawania opadów. Obok deszczów mogą występować i burze. Na szczęście nie będą one groźne, a w weekend pożegnamy je na dobre.

Dziś deszczowo w całym kraju

W środę deszcze początkowo nawiedzą zachód kraju. W ciągu dnia front przesuwać się będzie na wschód. Opady będą miały charakter przelotny i towarzyszyć im będą przejaśnienia.

Na ładną pogodę poczekamy do soboty

W ciągu nadchodzących kilku dni pogoda będzie się zmieniała jak w kalejdoskopie. Synoptycy zapowiadają deszcze, burze, porywiste wiatry, ale i sporo przejaśnień. Nie zabraknie w Polsce miejsc, w których cieszyć się będziemy prawdziwie letnimi temperaturami. Ładnie ma być zwłaszcza w sobotę.

Burzowo i wietrznie na polskich wodach

Nie mamy dobrych wiadomości dla tych, którzy swoje łódki zakotwiczyli w bałtyckich portach. Choć wiatr w środę będzie doskonale nadawał się do żeglowania, deszcze i burze nie pozwolą na cieszenie się tym faktem. W Polsce nie zabraknie też miejsc zagrożonych rozpętaniem się sztormu.

Bałtyk cieplejszy niż powietrze

Termometry w nadbałtyckich kurortach pokażą tylko 16-18 st. C. Za to od powietrza będzie cieplejsze polskie morze. Turyści na polskim Wybrzeżu będą jednak zmagać się nie tylko z chłodem, ale i z deszczem, a gdzieniegdzie - z burzami. W ciągu dnia nie zabraknie jednak przejaśnień.

Nadchodzi kolejny front

Front chłodny miał wkroczyć do Polski. Chociaż nie pierwszy i nie ostatni, ten jednak miał wyjątkowo wiele obaw. Jego poniedziałkowy poprzednik bardzo narozrabiał. Trudno liczyć w takim przypadku na dobre przyjęcie.