Prognoza

Prognoza

Ciepły początek jesieni

Druga połowa września będzie wciąż ciepła. To tak, jakby jesień chciała nam zrekompensować chłodne i dżdżyste lato. Słupek rtęci na termometrach może sięgnąć 26 kresek. Początek października przywita nas jednak nieco chłodniej.

Na polskich plażach zabraknie słońca

Dla tych, którzy przebywają obecnie nad polskim morzem nie mamy dobrych wieści. Na przestrzeni całego polskiego Wybrzeża wystąpi przelotny deszcz. Padać będzie od Międzyzdrojów po Krynicę Morską. Powody do zadowolenia będą mieli za to turyści w kurortach Europy i Świata.

Kierowcy mogą liczyć na dobrą pogodę

Kierowcy podróżujący po drogach prawie całej Polski mogą liczyć na ładną pogodę. Miejscami niebo będzie bezchmurne. W ciągu dnia na zachodzie kraju wzrastać będzie zachmurzenie. Po południu może tam popadać

Mazury: idealne warunki do żeglowania

Żeglarzom na Mazurach pogoda nie odbierze frajdy z pływania. Nie tylko będzie wiał przyjemny wiatr z południa nie przekraczający 4 stopni w skali Beauforta, ale i przez cały dzień świecić będzie słońce. Podobnie dobrych wieści nie możemy przekazać bałtyckim wilkom morskim.

Słońce na plażach Zatoki Gdańskiej

W sobotę nad polskim morzem może popadać jedynie na zachodzie. W pozostałej części kraju zapowiada się świetna pogoda. Warto spędzić ostatnią sobotę lata na świeżym powietrzu.

Na Bałtyku wietrznie, chłodno i deszczowo

Chłód i deszcz będą tymi zjawiskami atmosferycznymi, które w piątek odbiorą żeglarzom przyjemność pływania po Bałtyku i polskich jeziorach. Dobre wieści mamy za to dla tych, którzy spędzają czas na Jeziorze Solińskim. Okaże się ono całkiem przyjazne właścicielom żaglówek.

Nawet w zagranicznych kurortach lato się kończy

Na Mazurach, nad polskim morzem, w Porto i Bordeaux będzie w piątek padać. W pozostałych kurortach cieszyć się będzie można słońcem. Jednak i tam lato ma się ku schyłkowi - temperatury oscylują tam teraz między 20 a 30 st. C.

Cztery dni po nawałnicy, a oni wciąż bez prądu

- W Lubuskiem wciąż trwa usuwanie awarii spowodowanych przez burze, które przeszły nad północną częścią regionu w minioną niedzielę. Problemy z dostawami prądu dotyczą jeszcze kilkunastu miejscowości - podało w czwartek Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Silny wiatr na polskich wodach

W czwartek na Bałtyku naprawdę powieje. Zdecydowanie inaczej będzie na chorwackich i greckich wodach - tam wiatru będzie zdecydowanie mniej.

W czwartek zagłosuj na Cud!

Konkurs na Siedem Cudów Natury trwa od 2007 roku, a jego finał odbędzie się 11 listopada. Wśród 28 kandydatów, jako jedyne z Polski, znalazły się Mazury. Dlatego też 14 września rozpoczęto akcję wspierającą i promującą w końcowej turze Krainę Tysiąca Jezior.

100 mln funtów - straty po przejściu Katii

Na 100 mln funtów (ok. 500 mln zł) szacuje się straty, jakie wyrządził cyklon Katia, na Wyspach Brytyjskich w poniedziałek i wtorek. Najbardziej ucierpiała Szkocja, gdzie wichura pozrywała dachy, zablokowała drogi i odcięła dostawy prądu.

10 w skali Beauforta na morzu. 60 km/h na lądzie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla woj. zachodniopomorskiego i pomorskiego. Wiatr na lądzie osiągnie 60 km/h, w strefie nadmorskiej 80 km/h, a na morzu powieje z siłą nawet 10 st. w skali Beauforta.

Trzy strefy pogody w Polsce

W środę deszcz zawita na dobre na północ i południowy zachód kraju. Ładniejsza pogoda zapowiada się w centralnym pasie Polski.

Cyklon Katia paraliżuje Szkocję

Porywisty wiatr i ulewne deszcze nękają mieszkańców Szkocji. Winowajcą jest Katia, która w poniedziałek wkroczyła na Wyspy Brytyjskie po długim atlantyckim rejsie znad Bermudów. Władze wydały alarmy przeciwpowodziowe. Ucierpiała infrastruktura.

Napływa niż znad Skandynawii

W ciągu najbliższej doby znajdziemy się pod wpływem głębokiego niżu znad Skandynawii, w silnym, zachodnim strumieniu powietrza polarno-morskiego (PPm) napływającego znad Atlantyku.