Prognoza

Prognoza

Wtorek pochmurny i deszczowy

We wtorek deszczowe chmury zawisną nad większością kraju. W niektórych miejscach, np. w Zakopanem, nie ma co liczyć na przejaśnienia.

Nawet na Wyspach Kanaryjskich pogoda będzie zła

Początek jesieni, z wyjątkiem Portugalii, Turcji i Cypru, jest zdecydowanie pochmurny w europejskich kurortach. We wtorek ciemne chmury przysłonią słońce w Polsce, Chorwacji, Bułgarii, Hiszpanii, Wyspach Kanaryjskich, Francji, we Włoszech i północnej Grecji.

W Ustce deszcz, w Splicie chmury

We wtorek żeglujący po Bałtyku, Mazurach, u wybrzeży Chorwacji i Grecji północnej mogą zapomnieć o dobrej pogodzie. Nie będzie mocno wiało, do tego popada. Słoneczne będą tylko greckie wody na południu kraju.

Burze znów na wschodzie. Zagrzmi też na Podhalu

W poniedziałek rano burze wystąpiły lokalnie na Podlasiu. Następnie front atmosferyczny przyniósł burze w pasie od Pomorza po Śląsk. Burze nie ominęły też Mazowsza. Około godziny 18 w Polsce grzmoty ustały. Zgodnie z przewidywaniami synoptyka TVN Meteo Artura Chrzanowskiego, powróciły na wschód. Następnym miejscem, w którym usłyszymy grzmoty będzie Podhale.

Zaczyna się prawdziwa polska jesień

Od wtorku do soboty będziemy zarówno zmagać się z przelotnym deszczem, jak i cieszyć z dobrej pogody. Zagrożenie burzowe będzie niewielkie - może zagrzmieć jedynie we wtorek, w Bieszczadach. Wysokość temperatur maksymalnych utrzyma się na poziomie 15-23 st. Celsjusza.

Niż George utrudni jazdę kierowcom

Poniedziałkowa pogoda nie będzie sprzyjać kierowcom podróżującym po drogach całej Polski. Jedynie na krańcach wschodnich oraz zachodnich będą panowały lepsze warunki.

Tylko Turcja i Cypr bez deszczu

W poniedziałek pogoda będzie deszczowa w całej Europie. Chmur na niebie nie będzie jedynie na Cyprze i w Turcji. Burze zagrzmią natomiast w Polsce, Francji, Chorwacji, Grecji i we Włoszech.

Ciepły początek jesieni

Druga połowa września będzie wciąż ciepła. To tak, jakby jesień chciała nam zrekompensować chłodne i dżdżyste lato. Słupek rtęci na termometrach może sięgnąć 26 kresek. Początek października przywita nas jednak nieco chłodniej.

Na polskich plażach zabraknie słońca

Dla tych, którzy przebywają obecnie nad polskim morzem nie mamy dobrych wieści. Na przestrzeni całego polskiego Wybrzeża wystąpi przelotny deszcz. Padać będzie od Międzyzdrojów po Krynicę Morską. Powody do zadowolenia będą mieli za to turyści w kurortach Europy i Świata.

Kierowcy mogą liczyć na dobrą pogodę

Kierowcy podróżujący po drogach prawie całej Polski mogą liczyć na ładną pogodę. Miejscami niebo będzie bezchmurne. W ciągu dnia na zachodzie kraju wzrastać będzie zachmurzenie. Po południu może tam popadać

Mazury: idealne warunki do żeglowania

Żeglarzom na Mazurach pogoda nie odbierze frajdy z pływania. Nie tylko będzie wiał przyjemny wiatr z południa nie przekraczający 4 stopni w skali Beauforta, ale i przez cały dzień świecić będzie słońce. Podobnie dobrych wieści nie możemy przekazać bałtyckim wilkom morskim.

Słońce na plażach Zatoki Gdańskiej

W sobotę nad polskim morzem może popadać jedynie na zachodzie. W pozostałej części kraju zapowiada się świetna pogoda. Warto spędzić ostatnią sobotę lata na świeżym powietrzu.

Na Bałtyku wietrznie, chłodno i deszczowo

Chłód i deszcz będą tymi zjawiskami atmosferycznymi, które w piątek odbiorą żeglarzom przyjemność pływania po Bałtyku i polskich jeziorach. Dobre wieści mamy za to dla tych, którzy spędzają czas na Jeziorze Solińskim. Okaże się ono całkiem przyjazne właścicielom żaglówek.

Nawet w zagranicznych kurortach lato się kończy

Na Mazurach, nad polskim morzem, w Porto i Bordeaux będzie w piątek padać. W pozostałych kurortach cieszyć się będzie można słońcem. Jednak i tam lato ma się ku schyłkowi - temperatury oscylują tam teraz między 20 a 30 st. C.

Cztery dni po nawałnicy, a oni wciąż bez prądu

- W Lubuskiem wciąż trwa usuwanie awarii spowodowanych przez burze, które przeszły nad północną częścią regionu w minioną niedzielę. Problemy z dostawami prądu dotyczą jeszcze kilkunastu miejscowości - podało w czwartek Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Silny wiatr na polskich wodach

W czwartek na Bałtyku naprawdę powieje. Zdecydowanie inaczej będzie na chorwackich i greckich wodach - tam wiatru będzie zdecydowanie mniej.