Prognoza

Prognoza

Przed deszczem uciekajmy do Afryki

Kto wybrał urok polskich plaż na wakacyjny wypoczynek, ma powody do narzekań. Szczęście natomiast mają turyści wygrzewający się teraz na arabskich piaskach. Tam warunki do wypoczynku są najdogodniejsze, z ciepłą wodą, nagrzaną nawet do 26 st. C, i pięknym, bezchmurnym niebem.

Chcesz pożeglować? Jedź do Grecji

Ze spokojem w niedzielę będzie można rozwinąć żagle tylko na wodach Grecji. Przyjemnie, ale nieco pochmurno będzie u wybrzeży Chorwacji. W Polsce na jeziorach i Bałtyku cały dzień będzie padać deszcz. Dodatkowo niskie temperatury znacznie obniżą komfort żeglowania.

Nadchodzą ulewy. Zaleje północ i południe

Mieszkańcy Żywiecczyzny, Podbeskidzia i Śląska wciąż mają powody do obaw. Choć opady deszczu chwilowo się uspokoiły, w nocy i w niedzielę znów się nasilą, co może spowodować kolejne podtopienia. Z kolei z Obwodu Kaliningradzkiego przyjdą do nas gwałtowne burze, mogące powodować wylewanie się rzek na północy kraju - prognozują synoptycy TVN Meteo.

Bez parasola ani rusz. Deszczowa sobota

Weekend nie przyniesie nam ulgi od deszczu. W sobotę nad Polską przemieszczać się będzie centrum niżu, przez co będzie pochmurno i deszczowo. Niewykluczone, że opady będą naprawdę intensywne. Tu i ówdzie zagrzmi.

30 stopni i słońce. Pogoda w kurortach dopisze

Jeśli wyjechaliście bądź wyjeżdżacie w najbliższym czasie na zagraniczne wakacje, bądźcie dyskretni. Inaczej na pewno spotkacie się z zazdrością wszystkich znajomych, którzy urlop spędzają w kraju. Na plażach świata, w przeciwieństwie do plaż polskiego Bałtyku, zapowiada się kolejny pogodny dzień.

500 wyładowań atmosferycznych w 15 minut

500 wyładowań w 15 minut - tak zaczęło się burzowe popołudnie na Śląsku Opolskim i Dolnym Śląsku. Burze są krótkotrwałe, ale bardzo silne. Front utrzymywał się nad tymi rejonami, przynosząc kolejne wyładowania.

Deszcz daje się we znaki

Polska wciąż pozostaje pod wpływem frontu atmosferycznego, który przynosi ze sobą opady deszczu i nie pozwala nam rozstać się z parasolem. W piątek będzie naprawdę mokro. Gdzieniegdzie pojawią się również burze i mgły.

Tunezyjskie słońce turystycznym pewniakiem

Bułgaria, Turcja, Włochy, a nawet Grecja to urlopowe destynacje, które nie będą jutro wolne od deszczu i burz. Za to piękne słońce czeka na turystów w krajach arabskich i Izraelu. Letnia aura jest w tym sezonie wyjątkowo kapryśna.

Open'er w strugach deszczu

Już dziś początek Heineken Open’er Festival, jednego z najważniejszych letnich festiwali. Niestety początek lipca na wybrzeżu będzie bardzo kapryśny. Trójmiasta nie ominą deszcze i chłód. Jeśli właśnie pakujecie plecak na festiwal, proponujemy zabrać ze sobą ciepły polar, kurtkę przeciwdeszczową i kalosze.

Pochmurno, deszczowo, burzowo

W czwartek Polska znajdować się będzie pod wpływem frontu atmosferycznego. Oznacza to silne opady deszczu i burze. Pogoda nie nastroi nas optymistycznie, z pewnością przyda się coś na poprawę humoru.

Europejskie morza sprzyjają żeglarzom

Dobre warunki żeglarskie będzie można w czwartek spotkać na Bałtyku i w okolicy Morza Śródziemnego. Nieprzyjemnie zrobi się za to na polskich jeziorach. Należy uważać na silny wiatr i burze w drugiej części dnia.

Grzmi także w kurortach

Pogoda w europejskich kurortach jest różnorodna. Są miejsca burzowe, pochmurne i deszczowe. Są i skąpane w słońcu. Zanim spakujecie walizki, sprawdźcie, czy nie przyda Ci się płaszcz przeciwdeszczowy.

Niż źle wpływa na nasze samopoczucie

W ciągu najbliższej doby sytuacja baryczna nad Europą zasadniczo się nie zmieni. Polska nadal pozostanie w zasięgu niżu znad Europy Południowo-Wschodniej. Związany z tym niżem front okluzji znad wschodniej Polski, powędruje na zachód i dotrze do Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Z każdą godziną coraz bardziej parno

Nad Europą Zachodnią i Południowo-Wschodnią zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami i Morzem Białym.

Burza tropikalna omiecie szyby naftowe

Nad Zatoką Meksykańską utworzyła się pierwsza w tym sezonie burza tropikalna w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Może zagrozić instalacjom naftowym w tym rejonie.

Pogoda się zmienia. Na niekorzyść

W środę pogoda zacznie zmieniać się na niekorzyść. Tylko północna Europa oraz jej zachodnie krańce znajdą się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze, a więc także w Polsce, dominowały będą niże z frontami atmosferycznymi, które mogą przynieść deszcz i burze.

Śmieci atakują kosmonautów

Odpadki kosmiczne, które zagrażały Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), minęły ją we wtorek w odległości zaledwie 250 metrów. Wcześniej sześciu astronautów zostało ewakuowanych do dwóch kapsuł rosyjskich statków Sojuz, zacumowanych przy ISS.

Mazurskie przystanie obmyje deszcz

W środę łodzie mazurskich żeglarzy skąpane będą w deszczu. Kapryśna pogoda zepsuć może przyjemność z żeglowania także na Jeziorze Solińskim. Jedynie bałtyckie wilki morskie będą miały szansę rozwinąć żagle.

We Włoszech lody dla ochłody

W środę w najbardziej popularnych europejskich i światowych kurortach niewiele się zmieni. W Toskanii turyści od rana cieszyć się będą mogli śródziemnomorskim słońcem. Urlopowiczom w Bułgarii proponujemy wybrać się jutro na wycieczkę objazdową. Będzie padać. Na plażach Ameryki Środkowej, Indii i Tajlandii wciąż będzie deszczowo, gorąco i parno.

Klin z niżem dzielą Polskę

Pogodę nad Polską kształtują wyż znad Bałtyku i niż znad Ukrainy. To znaczy, że we wtorek na zachodzie będzie pogodnie i ciepło, a na wschodzie chłodniej i deszczowo.

Na żagle - na Mazury

Północy wiatr powieje nad polskim wybrzeżem i na jeziorach mazurskich. Niebo będzie zachmurzone, ale bez większych opadów deszczu.

Przykre niespodzianki w europejskich kurortach

W europejskich kurortach ciąg dalszy pogodowego zamieszania. We Francji znowu zacznie padać. Temperatura w Złotych Piaskach zbliży się do tej w Warszawie, a w Egipcie pojawi się niewielkie zachmurzenie. Nie zmieni się jedno - najcieplejszym kurortem śródziemnomorskim znowu będzie izraelski Ejlat ze swoimi 38 kreskami w cieniu.

Ciepły niż nadciąga znad Ukrainy

Jutro wyż niemiecki przemieści się nad środkowy Bałtyk. Przeważająca część Polski pozostanie nadal w jego zasięgu, jedynie we wschodnich i południowo-wschodnich regionach kraju zaznaczy się wpływ niżu znad Ukrainy.

Kąpiel w Bałtyku tylko dla odważnych

Wielu z nas wyznaje zasadę, że jak wakacje, to nad wodą. Niestety, nie mamy dobrych wieści na początek lipca. Woda będzie chłodna. Lepsze wiadomości mamy dla urlopowiczów, którzy wyjeżdżają w drugiej połowie miesiąca. Zrobi się gorąco, a woda zmieni się w tzw. "zupę".

Zobacz, kiedy jechać na wakacje

Jeżeli planujecie wakacje, uważnie przyjrzyjcie się naszym prognozom. Początek lipca nie będzie nas rozpieszczał wysokimi temperaturami. Dopiero za dwa tygodnie na termometrach zobaczymy 30 kresek.