Dziś wyraźnie odczujemy napływ ciepłego, podzwrotnikowego powietrza znad Afryki. Potwierdzą to wskazania termometrów, które odnotują od 22 do 29 st. C. Najwięcej będzie na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Tam może także popadać.
W dzień najładniejszej pogody mogą się spodziewać mieszkańcy centralnych, wschodnich i północno-wschodnich regionów kraju. Tam synoptycy zapowiadają pogodne niebo.
Lokalnie będzie grzmieć
Mocno chmurzyć będzie się za to w Polsce zachodniej i południowo-zachodniej. W tych regionach także przelotnie popada, a lokalnie może zagrzmieć. Podczas burz nasilą się opady i zerwie silniejszy wiatr.
Najcieplej na Dolnym Śląsku
Odczujemy zapowiadane od kilku dni ocieplenie. Najwyższą temperaturę, 29 st. C, odnotują Dolny Śląsk i Ziemia Lubuska. Bardzo ciepło, 28 st. C, będzie też na północnym zachodzie, w Wielkopolsce, na Śląsku i w Małopolsce. 27 st. C odnotuje Podkarpacie i Ziemia Łódzka, o jeden stopień mniej Lubelszczyzna i Mazowsze. Najniższe temperatury będą na Pomorzu, Podlasiu (23 st. C) i Suwalszczyźnie (22 st. C).
Na zachodzie gorąco, ale biomet nie będzie sprzyjał
Wpływ frontu atmosferycznego będzie oznaczał wzrastające w ciągu dnia zachmurzenie, a na zachodzie i południowym zachodzie opady oraz lokalne burze - właśnie w tych rejonach pogoda będzie niekorzystnie wpływać na samopoczucie. W pozostałych częściach kraju warunki biometeo będą neutralne.
Mieszkańcy zachodu i południa odczują jutro gorąco, a północnego zachodu - komfort termiczny. Na pozostałych obszarach przeważy odczucie ciepła.
Wilgotność powietrza wyniesie powyżej 60 proc. na południu, południowym zachodzie i północy. Na pozostałych obszarach będzie niższa.
Autor: js,ls/rs/mj / Źródło: TVN Meteo