Prognoza

Prognoza

Na ładną pogodę poczekamy do soboty

W ciągu nadchodzących kilku dni pogoda będzie się zmieniała jak w kalejdoskopie. Synoptycy zapowiadają deszcze, burze, porywiste wiatry, ale i sporo przejaśnień. Nie zabraknie w Polsce miejsc, w których cieszyć się będziemy prawdziwie letnimi temperaturami. Ładnie ma być zwłaszcza w sobotę.

Burzowo i wietrznie na polskich wodach

Nie mamy dobrych wiadomości dla tych, którzy swoje łódki zakotwiczyli w bałtyckich portach. Choć wiatr w środę będzie doskonale nadawał się do żeglowania, deszcze i burze nie pozwolą na cieszenie się tym faktem. W Polsce nie zabraknie też miejsc zagrożonych rozpętaniem się sztormu.

Bałtyk cieplejszy niż powietrze

Termometry w nadbałtyckich kurortach pokażą tylko 16-18 st. C. Za to od powietrza będzie cieplejsze polskie morze. Turyści na polskim Wybrzeżu będą jednak zmagać się nie tylko z chłodem, ale i z deszczem, a gdzieniegdzie - z burzami. W ciągu dnia nie zabraknie jednak przejaśnień.

Nadchodzi kolejny front

Front chłodny miał wkroczyć do Polski. Chociaż nie pierwszy i nie ostatni, ten jednak miał wyjątkowo wiele obaw. Jego poniedziałkowy poprzednik bardzo narozrabiał. Trudno liczyć w takim przypadku na dobre przyjęcie.

I po burzach

W poniedziałek nad Polskę nadciągnął front, który przyniósł ze sobą nawałnice, które zerwały dachy, przewróciły drzewa i raniły dwie osoby. Obecnie nad naszym krajem nie ma ani jednej burzy. Masy powietrza przesunęły się w kierunku wschodnim i są całkowicie za granicą.

We wtorek zmokniemy

Noc była mokra - z deszczami i burzami. Ten sam front atmosferyczny w dzień przejdzie na wschód kraju, ale swoim zasięgiem obejmie i część Polski centralnej.

Na polskich wodach nawet 7 st. B

Wtorkowa pogoda okaże się w sam raz dla żeglarzy pływających po Bałtyku, miejscami spodziewamy się 5-7 st. w skali Beauforta. Niestety nie będzie przyjazna tym, którzy wybrali polskie jeziora. W pasie od jeziora Mamry po Zegrzyńskie spadnie sporo deszczu.

Nad Bałtykiem ładnie, ale chłodno

Bardzo słonecznie, ale niestety już nie najcieplej będzie we wtorek na polskim Wybrzeżu. 20 st. Celsjusza - to najwyższa wartość temperatury powietrza jaką pokażą termometry. Nad najpopularniejszymi wśród turystów polskimi jeziorami, a więc Mamrami, Nidzkim i Zegrzyńskim, popada.

Wyż wyprze niż. Będzie chłodniej

W ciągu następnej doby zatoka niżowa wraz z frontem atmosferycznym przejdzie przez całą Polskę i we wtorek wieczorem opuści nasze wschodnie granice.

Pogoda dopinguje piłkarzy

We wtorek na PGE Arena w Gdańsku podopieczni Franciszka Smudy zmierzą się w towarzyskim spotkaniu z Niemcami. Rozgrywki z zachodnim sąsiadem zawsze wzbudzały w Polakach wielkie emocje. Ostatni raz Gdańsk gościł naszą reprezentację w 1987 roku. Zobacz, czy pogoda dopisze.

Niż górą, ciśnienie spada

Nad Europą dominują układy niżowe. Na zachodzie Polski znajduje się zatoka niżowa z frontem chłodnym i przesuwa się w kierunku centrum.

Deszcz przyjdzie z zachodu

W poniedziałek z zachodu nad Polskę nadciągnie front atmosferyczny, który przyniesie deszcze i burze. Synoptycy zapowiadają, że zostanie on w naszym kraju na dłużej.

Lee nad lądem, Katia rośnie w siłę

Rozległe obszary pod wodą - tak wyglądały w niedzielę wybrzeża stanów Missisipi i Luizjana na południu USA, które znalazły się w zasięgu burzy tropikalnej Lee. Do Antyli zaś zbliża się Katia, huragan 2 kategorii z wichrami o prędkości 160 km/h.

Burze i deszcze w Chorwacji

W poniedziałek najmocniej popada w Chorwacji. Będzie tam mocno wiało i grzmiało. Deszczu można spodziewać się też w rejonie Bordeaux, Wenecji i na zachodnim wybrzeżu Polski.

Wiatru żeglarzom nie zabraknie

Poniedziałek będzie dniem deszczowym i wietrznym dla pływających po polskich i chorwackich wodach. Dla żeglarzy w Grecji pogoda, jak to zazwyczaj w tym regionie, będzie łaskawa.

20 zabitych, 50 zaginionych. Zabójczy Talas w Japonii

Co najmniej 20 osób zginęło, a 50 uznaje się za zaginione w wyniku powodzi i osunięć ziemi, spowodowanych przez tajfun Talas, który przechodzi nad zachodnią Japonią - podała w niedzielę agencja Kyodo. Tragiczny bilans rośnie - jeszcze kilka godzin temu ofiar odnotowano 15.

Od 35 do - 6 st. C. Taki bywa wrzesień w Polsce

W niedzielę na termometrach zobaczymy nawet 28 st. Celsjusza. Tak wysoką, prawdziwie letnią temperaturą u progu jesieni będą się cieszyć mieszkańcy Wrocławia. Nie jest to jednak najwyższa temperatura odnotowana w Polsce w tym miesiącu. Sprawdźcie, do ilu kresek podskoczył słupek rtęci w ciągu najcieplejszego i najzimniejszego dnia września.

Od poniedziałku opady. To wpływ Irene

Po wyjątkowo ładnej niedzieli czeka nas pogorszenie pogody związane ze zbliżaniem się do Polski niżu Ex Irene. Irene, ta sama, która spustoszyła Wschodnie Wybrzeże USA, nie jest już cyklonem tropikalnym, więc nie powinna dawać nam powodów do zmartwień. Na poniedziałek i wtorek synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu i niezbyt intensywne burze.

Przed nami perfekcyjna niedziela

Żadnych burz, mgieł, czy deszczy. Cała niedziela będzie pogodna i słoneczna. Pogoda nie będzie utrudniać jazdy na drogach, a biomet w całym kraju będzie korzystny. 4 września będzie dniem idealnym na spacer.

Zagrzmi na południu Europy

W polskich kurortach pogoda będzie słoneczna i nie spadnie ani jedna kropla deszczu. Nie można tego powiedzieć o Portugalii, Francji oraz Włoszech. W tamtejszych kurortach ma w niedzielę padać, a nawet grzmieć.

Na polskich wodach wiatru brak

Niedziela może i będzie ciepła, ale za to bezwietrzna i na Bałtyku, i na polskich jeziorach. W Chorwacji będzie podobnie, tyle że upalnie. Grecja - jak zwykle niezawodna.

Niedziela będzie przyjemna

W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem wyżu znad Białorusi. Zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie (PPmc) z południa.

W czyją bramkę zawieje wiatr?

Już jutro na stadionie Pepsi Arena w Warszawie odbędzie się mecz pomiędzy gwiazdami TVN a politykami. W tym roku impreza zorganizowana jest z okazji 10. urodzin Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Postanowiliśmy sprawdzić, czy pogoda w niedzielę będzie sprzyjała piłkarzom.

Sobota pogodna, bez deszczu

Dzień w całej Polsce będzie naprawdę pogodny. Synoptycy nie przewidują żadnych opadów deszczu. W niektórych regionach kraju spodziewać się możemy również iście wakacyjnych temperatur.

Spokojna sobota na polskim morzu

Nad polskim morzem w sobotę bardzo przyjemnie, ale niespecjalnie wietrznie, przez co żeglarze nie będą mieli powodów do zadowolenia. Wymarzone warunki do pływania czekają za to tych, którzy swoje łódki zakotwiczyli w portach Grecji i Chorwacji.

Bałtyckie plaże zapraszają na przechadzkę

Pierwszy weekend września zaskoczy turystów wypoczywających nad Bałtykiem słońcem i błękitnym niebem. Nie będzie to jednak pogoda sprzyjająca opalaniu. Będzie chłodno, więc nawet idąc na spacer, lepiej zabrać ze sobą sweter.

Po ciepłym weekendzie czas na deszcz i burze

Po pięknym, słonecznym i bardzo ciepłym weekendzie pogoda się popsuje. W poniedziałek i wtorek synoptycy ostrzegają przed burzami, które mogą wystąpić na północy i południu Polski. To jednak nie koniec złych wiadomości.

Słoneczny, ale chłodny piątek

Piątek zapowiada się pogodnie, ale chłodno. Temperatura w kraju utrzyma się średnio na poziomie 20 stopni Celsjusza. Deszczu można spodziewać się tylko na północy kraju.

Bałtyk: mniej deszczu, tyle samo chmur

Zdecydowanie więcej słońca pojawi się w piątek na wybrzeżu zachodnim. Wreszcie przestanie tam padać. To doskonała okazja, aby wybrać się na spacer. O parasolach nie powinni zapomnieć mieszkańcy Półwyspu Helskiego oraz rejonu Zatoki Gdańskiej.