Prognoza

Prognoza

Już od 25 lat prozac poprawia samopoczucie ludzi na całym świecie. To pierwszy lek nowej generacji stosowany w leczeniu depresji, który zarówno zmienił postrzeganie tej choroby, jak i zapoczątkował modę na środki poprawiające nastrój. Nazwano go "pigułką szczęścia".

Za sprawą słońca ślady zimy w Polsce coraz szybciej znikają. Synoptyk Artur Chrzanowski przyznaje jednak, że na pełnię wiosny trzeba jeszcze trochę poczekać. Zapowiada też, że już w weekend mogą nas czekać pierwsze wiosenne burze.

Mokre i śliskie drogi - to największe utrudnienia, z jakim muszą się liczyć kierowcy. Jazdę mogą utrudniać miejscowe opady deszczu, a północy może pojawić się deszcz ze śniegiem. Na Mazowszu i Dolnym Śląsku nadal utrzymują się lokalne mgły.

Deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg utrudniają poruszanie się po polskich drogach. Najtrudniesza sytuacja panuje na południu kraju, gdzie do walki ze śliską nawierznią wyjechały pługi i solarki. Opady utrzymają się do godzin wieczornych, pogodnie powinno być tylko na północy.

Zza chmur wyjrzy w poniedziałek sporo słońca. Tylko lokalnie pojawią się opady, co oznacza, że wielu z nas poczuje przedsmak prawdziwej wiosny. Słupki rtęci dobrną do 7 st. Celsjusza, choć nie zabraknie i miejsc, gdzie będą maksymalnie tylko dwie kreski powyżej zera.

To już koniec zimy - zapowiada synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński. Jak mówi, czekają nas coraz cieplejsze dni, ale też opady deszczu, które spłuczą śnieg. Wiosenny przełom pogodowy zawdzięczamy wpływowi niżów znad Atlantyku.

Dobre wieści dla tych, którzy myśleli, że czeka nas wieczna zima. Już od poniedziałku z każdym dniem będzie się coraz bardziej ocieplać, a w połowie miesiąca na termometrach możemy zobaczyć nawet 20 st. C. Szybko zapomnimy o śniegu, bo oprócz coraz wyższych temperatur do jego topnienia przyczynią się opady deszczu.

- Wiosna przyjdzie, obiecuję, w drugiej połowie kwietnia - zapewniał w niedzielny poranek na antenie TVN24 synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński. Wiosna nie tylko przyjdzie, lecz także bardzo szybko podaruje nam temperatury rzędu 20 st. Celsjusza.