Prognoza

Prognoza

W weekend w większości kraju będzie dość pogodnie, jedynie na zachodzie lokalnie może słabo pokropić. Najważniejsze jednak, że według prognozy pogody w sobotę i niedzielę lekko się ociepli - miejscami termometry pokażą nawet 17 st. C.

"Brr..., ale zimno" - piszą na Kontakt 24 internauci i przesyłają zdjęcia obrazujące sytuację pogodową piątkowego poranka. Czas jeszcze nie zmieniony, a pierwsze oznaki zbliżającej się zimy już widać. Nie ma co się oszukiwać - rano bez szalika i czapki ani rusz z domu.

Warunki drogowe w piątek w całym kraju będą dobre, przewidują synoptycy. Po mroźnym poranku dzień będzie umiarkowanie pogodny. Tego dnia nie będą tworzyć się mgły, a w całym kraju nie spadnie ani kropla deszczu.

Piątek będzie chłodnym, ale na ogół słonecznym dniem. Pogodę w najbliższych dniach w Polsce ukształtuje wyż, który przegoni chmury a nam zapewni pogodne niebo. Prognozy pogody tego dnia nie przewidują opadów deszczu ani burz.

Tego dnia kierowcy w całym kraju odczują przyjemność z podróżowania. Warunki drogowe, jak przewidują synoptycy, będą doskonałe. Choć na wschodzie mogą pojawić się chmury, prognozy pogody nie przewidują opadów deszczu.

Jesień zadomowiła się w Polsce już na dobre: noce są coraz dłuższe, jest znacznie chłodniej, nad ranem pojawiają się przymrozki. Jakich temperatur możemy spodziewać się w ciągu kilku kolejnych dni? Z pewnością niezbyt wysokich. Wszyscy, którzy muszą wcześnie rano opuszczać swoje mieszkania powinni pomyśleć już o ciepłej kurtce, szaliku i czapce.

Najbliższe dwa tygodnie wyglądają dość typowo. Najpierw nad Europą Środkową zagości układ wyżowy o imieniu Karin, będący jeszcze nad Skandynawią. Przewędruje nad Polskę, a nad Warszawą zagości około czwartku 3 października. To jemu będziemy zawdzięczali słoneczną, pogodną aurę.

Pogodnie i sucho ma być w niedzielę we wszystkich regionach kraju. Oznacza to, że zmotoryzowani nie powinni dziś trafić na utrudnienia związane z pogodą. Jedynie rano mgły i zamglenia mogą ograniczać widzialność.