Prognoza

Prognoza

Po ustąpieniu porannych mgieł w większości regionów kierowcy nie będą się zmagać z pogodowymi utrudnieniami. Tylko na drogach zachodniej Polski trzeba będzie zwiększyć ostrożność. Tam ma być mokro i ślisko od deszczu.

Środa w przeważającej części Europy będzie pochmurna i deszczowa. Słońce nie opuści tylko Hiszpanii, Portugalii i Turcji. W ciągu dnia temperatura będzie dość wysoka. Zwłaszcza na Półwyspie Iberyjskim. Chłodniej będzie na północy kontynentu.

We wtorek warunki drogowe będą dobre w całym kraju. Na zachodzie Polski będzie słonecznie, uważajmy więc, by nie oślepiło nas słońce. Wschód pozostanie umiarkowanie zachmurzony, jednak drogi w całym kraju będą suche.

Polska znajduje się pod wpływem wyżu, co sprawia, że synoptycy wykluczają opady deszczu i przewidują liczne rozpogodzenia. We wtorek zwłaszcza na zachodzie Polski będzie przyjemnie, a na niebie chmur będzie niewiele. Wszystkie uciekną na wschód, jednak synoptycy nawet tam wykluczająą tego dnia opady deszczu.

Pogoda na początku nowego tygodnia będzie dla zmotoryzowanych łaskawa. W całym kraju mogą liczyć na pogodną, stabilną aurę i suche drogi. Sprzyjać im będą nawet warunki biometeorologiczne.

Niemal w całym kraju aura będzie sprzyjać podróżującym. Najbardziej pogodnie będzie na wschodzie i południu kraju. Jedynie na północnym zachodzie zmotoryzowani muszą się liczyć z mokrymi drogami.

W październiku czekają nas ostatki rozpogodzeń. Od listopada przyjdzie chłodna i ponura jesień. Błękitne niebo przykryją grube chmury Stratus. Dlatego meteorolog TVN Meteo, Arleta Unton-Pyziołek, zachęca korzystania z ostatków babiego lata.