Prognoza

Prognoza

Nie daj się pyłkom, pamiętaj o lekach

Na wtorek alergolodzy zapowiadają intensywne pylenie traw i zarodników grzybów oraz pleśni. Pomocny w walce z pyłkami i zarodnikami będzie deszcz, głównie we wschodniej części kraju.

Nad morzem odpoczniecie od upału

Po upalnym poniedziałku nad polskie kurorty ściągnie chłód. Spokojnie, nie będzie gwałtownego spadku temperatur, możemy raczej mówić o komforcie termicznym przy wartościach do 24 st. C.

Przed nami fala upałów: nawet 34 st. C

Do końca czerwca i początku lipca czekają nas dwie fale upałów - wynika z najnowszej prognozy długoterminowej TVN Meteo. Pierwszy już tuż-tuż, rozpocznie się bowiem w poniedziałek 18 czerwca i potrwa przez kilka dni. Potem trochę się ochłodzi, a kolejne bardzo gorące dni wypadną na przełomie miesiąca.

Sucha strefa skurczy się mocno

Najgorsze warunki do jazdy panować będą podczas burz. A te mogą wystąpić dziś od Ziemi Lubuskiej, Łódzkiej i Świętokrzyskiej aż po południowe krańce Polski. Tym, którzy podróżują bez klimatyzacji, może doskwierać również upał.

Gorąco, burzowo i z deszczem. Jak w lato

Do południowej części kraju będzie napływać ciepłe, zwrotnikowe powietrze. Na północy zdecydowanie chłodniej. Temperatury będą wahać się od 17 do 33 st. C. Polskę podzieli front atmosferyczny, który przyniesie także opady deszczu i burze.

W kurortach już lato: na termometrach do 27 st. C

Początek tygodnia zwiastuje dobrą pogodową aurę zarówno dla miłośników żeglugi jak i opalania. W nadmorskich i nadbałtyckich kurortach będzie słonecznie i bezdeszczowo. Temperatura maksymalna wyniesie miejscami 27 st. C.

Sporo mokrych dróg. Uwaga na burze!

Dobrymi warunkami jazdy będą się mogli dziś cieszyć tylko kierowcy w zachodnich województwach i na południowym wschodzie kraju. Między tymi strefami da się we znaki front atmosferyczny, który po południu zaowocuje burzami z intensywnym deszczem i porywistym wiatrem. Przelotnie popada na Wybrzeżu.

Gorąco, ale znowu popada i zagrzmi

Upał, a po południu burze - taka pogoda zdominuje dziś środkową, wschodnią i południowo-wschodnią część kraju. Za opady i wyładowania będzie odpowiadał front atmosferyczny, który przecina Polskę skośnym pasem od Suwalszczyzny po Śląsk Opolski i przesuwa się na wschód. W zachodnich województwach będzie pogodnie, ale nieco chłodniej.

Burze przeszły ukosem przez Polskę

W środkowej Polsce wieczorem i w nocy aktywny był front z burzowymi chmurami. Grzmiało na Mazowszu, Kujawach, Dolnym Śląsku, Ziemi Łódzkiej i w Wielkopolsce. Miejscami burze były niezwykle gwałtowne, z porywistym wiatrem i gradem.

Deszcz trochę ulży alergikom na wschodzie

Uczuleni na pyłki traw, pokrzyw i szczawiu nie mogą odetchnąć z ulgą. Te alergeny wciąż dają się we znaki, podobnie jak zarodniki grzybów mikroskopowych. Jedynym pocieszeniem mogą być opady, które przechodząc nad Polską centralną i wschodnią złagodzą dokuczliwe dolegliwości alergików na tych terenach.

Upały i burze. Jedno i drugie naraz

W zbliżających się dniach w niektórych regionach naszego kraju rtęć w termometrach powędruje wysoko i będzie pokazywać ponad 30 st. C. Upałom będą towarzyszyć burze.

O ładnej ciepłej nocy i zabawie po meczu

Dziś ważny dla Polaków mecz. Wokół mnie koledzy już paradują w białych koszulkach, z orzełkami, czerwonym napisem Polska, itp. Wyglądają ładnie. W powietrzu pachnie prawie że narodowym świętem.

Burzowo na Pomorzu i Wybrzeżu

Na Pomorzu i Wybrzeżu dzień zapowiada się deszczowo i burzowo, choć na pewno nie zabraknie i przejaśnień. Zmotoryzowani z pozostałych regionów powinni wykorzystać dobrą pogodę, wsiąść w swoje samochody i wybrać się na wycieczkę.

To będzie upalna sobota

Po długiej nieobecności wysoka temperatura wraca i to w pięknym stylu. Nawet 30 st. Celsjusza przewidują synoptycy dla stolicy Dolnego Śląska. Niestety, choć wszędzie będzie gorąco, gdzieniegdzie popada.

Sobota pod znakiem kichania

Zarówno pyłki, jak i zarodniki w sobotę dadzą sie we znaki uczulonym. Kichać i prychać - szczególnie, że będzie gorąco i zazwyczaj bezdeszczowo - będą wszyscy. Od Bałtyku aż do Tatr. Sprawdźcie, które alergeny okażą się szczególnie uciążliwe.

W polskich kurortach lata nie będzie

Sporo chmur, ale i przejaśnienia nad jeziorami północnego wschodu przewidują na sobotę synoptycy. Nad Bałtykiem z kolei może zagrzmieć. Wygląda na to, że mało kto spośród wypoczywających w polskich kurortach nacieszy się w sobotę letnimi temperaturami.

Asfalt mokry w Polsce wschodniej

Deszcz zmoczy drogi we wschodniej części kraju. Spodziewana suma opadów na tamtym terenie to nawet 15 litrów na metr kwadratowy. W pozostałej części kraju powinno być sucho i pogodnie.

Fala ciepła wędruje od zachodu

W piątek na równe traktowanie nie mamy co liczyć. Mieszkańcy zachodu będą cieszyć się słoneczną i ciepłą aurą oraz temperaturą maksymalną na poziomie 24 st. C, podczas gdy mieszkańcy wschodnich województw kraju cały dzień będą zmagać się z deszczem i chłodem.

Jeszcze nie czas na plażowanie

Jeszcze nie czas na wypoczynek nad jeziorami ani na nadbałtyckich plażach. Temperatura powietrza nie będzie tam w piątek przekraczać 20 st. C, a wody - 16 st. C. Ponadto w kurortach północnego wschodu może padać.

Euro 2012 w Warszawie. Prognoza długoterminowa

Na Stadionie Narodowym w Warszawie rywalizują zespoły grupy A: Polska, Rosja, Czechy i Grecja. To właśnie w stolicy naszego kraju kibice usłyszeli pierwszy gwizdek Euro 2012. Na Stadionie Narodowym rozegrany zostanie jeszcze jeden mecz grupowy, ćwierćfinał (21 czerwca) oraz półfinał (28 czerwca). Stadion Narodowy może pomieścić 58 500 widzów.

Euro 2012 w Poznaniu. Prognoza długoterminowa

Na Stadionie Miejskim w Poznaniu grają piłkarze rywalizujący w grupie C. Kibice będą mogli zobaczyć w stolicy Wielkopolski reprezentacje Włoch, Chorwacji i Irlandii. Stadion Miejski w Poznaniu może pomieścić 41 609 widzów. Na co dzień swoje mecze rozgrywają tu piłkarze Lecha i Warty Poznań.

Euro 2012 w Gdańsku. Prognoza długoterminowa

PGE Arena w Gdańsku gości reprezentacje grające w grupie C. To właśnie na tym obiekcie wszystkie swoje mecze w pierwszej fazie Euro 2012 rozegrają mistrzowie świata i Europy - Hiszpanie. Obiekt w Gdańsku może pomieścić 43 615 widzów. Jego głównym użytkownikiem jest klub piłkarski Lechia Gdańsk. Na stadionie zostaną rozegrane cztery mecze Euro 2012: trzy spotkania grupowe oraz ćwierćfinał (22 czerwca).

Przelotne opady popsują frajdę z jazdy

W większości kraju warunki drogowe nie będą sprzyjać podróżom. Kierowcom dadzą się we znaki opady deszczu. Najmocniej popada w południowej części kraju, tam też trzeba liczyć się z lokalnymi burzami.

Kapryśna Erika rozdaje karty

Zanim przyjdzie nam cieszyć się piękną, słoneczną pogodą i wysokimi temperaturami, będziemy musieli przeżyć jakoś czwartek. Ten dzień upłynie pod znakiem sporego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. Na południu niewykluczone burze. Winowajczynią takiej aury jest niż Erika.