Prognoza

Prognoza

Jesień zadomowiła się w Polsce już na dobre: noce są coraz dłuższe, jest znacznie chłodniej, nad ranem pojawiają się przymrozki. Jakich temperatur możemy spodziewać się w ciągu kilku kolejnych dni? Z pewnością niezbyt wysokich. Wszyscy, którzy muszą wcześnie rano opuszczać swoje mieszkania powinni pomyśleć już o ciepłej kurtce, szaliku i czapce.

Najbliższe dwa tygodnie wyglądają dość typowo. Najpierw nad Europą Środkową zagości układ wyżowy o imieniu Karin, będący jeszcze nad Skandynawią. Przewędruje nad Polskę, a nad Warszawą zagości około czwartku 3 października. To jemu będziemy zawdzięczali słoneczną, pogodną aurę.

Pogodnie i sucho ma być w niedzielę we wszystkich regionach kraju. Oznacza to, że zmotoryzowani nie powinni dziś trafić na utrudnienia związane z pogodą. Jedynie rano mgły i zamglenia mogą ograniczać widzialność.

Końcówka lata szybko przeszła w nieprzyjemną, chłodną jesienną aurę. Wzbudziła ona niepokój o to, czy w tym sezonie załapiemy się jeszcze na słoneczne babie lato. - Jest szansa, że tak - zdradza prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski. Musimy jednak poczekać na nie jeszcze ponad tydzień.

W nadchodzących dniach będziemy się cieszyć znacznie lepsza aurą niż ostatnio. Wpływ wyżu zapewni nam pogodne niebo z dużą ilością słońca. Jego promienie jednak nas za bardzo nie ogrzeją - według prognozy pogody maksymalne temperatury mają oscylować wokół 15 st. C.

Związane z dominującymi w Europie niżami fronty atmosferyczne popsują pogodę nawet w niektórych z tych rejonów, gdzie wciąż można było cieszyć się latem. Deszcz i burze dotrą na słoneczny dotrą Półwysep Iberyjski. Jednak Włochy, Grecja i Turcja to wciąż idealne miejsce na urlop - tam królują słońce i blisko 30-stopniowe upały.