Prognoza

Prognoza

Pyłków mniej, ale grzyby nie odpuszczą

W najbliższych dniach sporo aktywnych alergenów roślinnych będzie odnotowywać spadek stężenia. Tak będzie w przypadku bylicy, komosy i traw. We znaki wciąż mogą się dawać silnie uczulające pyłki ambrozji, ale najbardziej dokuczliwe pozostają zarodniki grzybów mikroskopowych.

Pokropi na niektórych drogach

Kierowcy w niektórych regionach będą musieli dziś uważać na mokrych drogach. Na szczęście opady będą przelotne i krótkotrwałe. Deszczu unikną podróżujący w pasie od Warmii i Mazur po Ziemię Lubuską i Dolny Sląsk.

Sporo słońca na powitanie szkoły

Pogodny i słoneczny - taki będzie pierwszy dzień szkoły w większości miejsc w Polsce. Uczniowie z Wybrzeża oraz południa i południowego wschodu kraju idąc na rozpoczęcie roku szkolnego, powinni zabrać parasole, bo może ich złapać przelotny deszcz. Niepotrzebne będą za to kurtki, bo temperatury będą raczej wakacyjne.

Chmury nad wodą. Deszcz na Wybrzeżu

Początek tygodnia zarówno nad morzem jak i na Mazurach zapowiada się pochmurny. Łaskawsze oblicze pokaże aura nad jeziorami, gdzie obłoki tylko miejscami przykryją niebo. Nad Bałtykiem synoptycy prognozują natomiast przelotne opady deszczu.

Zubi zamówił pogodę na mecz

Po południu gwiazdy TVN zmierzą się na murawie z parlamentarzystami. O dobrą pogodę podczas meczu zadbał Tomasz Zubilewicz. Warunki atmosferyczne na warszawskim stadionie Pepsi Arena, gdzie dojdzie do pojedynku, będą wyśmienite.

Plucha i burze zamieszają na południu

Deszcz ograniczający widzialność i powodujący śliskość jezdni pojawi się dziś na południe od Łodzi i Kalisza. Warunki drogowe w tamtym rejonie dodatkowo utrudnią burze. Na pozostałym obszarze kraju będzie spokojnie

Relaksująca pogoda niemal w całej Polsce

W niedzielę pogoda pozwoli spędzić czas na świeżym powietrzu. Tylko na południu przyniesie lekkie opady deszczu, a w drugiej części dnia burze. Słonecznie i sucho będzie na pozostałym obszarze. Temperatura w całym kraju przekroczy 20 st. C.

Nad wodą słońce przebije się przez chmury

Ci, którzy pierwszy wrześniowy weekend spędzają nad wodą, w niedzielę powinni przygotować się na mieszaną pogodę. Zarówno nad morzem, jak i nad jeziorami słońce niebo będą czasowo przesłaniać chmury. Na Mazurach jednak uda się złapać więcej słońca i ciepła.

Wrzesień rozpoczynamy deszczem

Pierwszy dzień września upłynie nam pod znakiem wędrówki frontu atmosferycznego z zachodu na wschód. Za jego sprawą pojawią się opady deszczu, a na południu także burze. Będzie ciepło - w granicy komfortu termicznego.

Jesienna sobota. W niedzielę się rozpogodzi

Weekendowa pogoda przypomni nam o końcu wakacji. W sobotę większość kraju znajdzie się pod wpływem jesiennej aury - pochmurnej, mokrej i niezbyt ciepłej. Jednak już podczas niedzielnych spacerów parasole nie będą nam potrzebne.

Mokro na zachodzie. Uwaga na drogach!

W najlepszej sytuacji będą dziś kierowcy podróżujący na trasach wschodniej Polski. Tam pogoda nie powinna sprawiać problemów. Na pozostałych obszarach kraju jazdę utrudnią deszcz oraz lokalne burze z silnym wiatrem.

Dzień z frontem: mokry zachód, pogodny wschód

Front atmosferyczny podzieli dziś pogodową mapę Polski na pół. Mieszkańcy zachodu mogą spodziewać się chmur, opadów i lokalnych burz, natomiast na wschodzie będzie pogodnie. Ta część kraju będzie miała także przewagę pod względem temperatur - dzięki ciepłym masom powietrza sięgną tam one nawet 27 stopni.

Pochmurny początek weekendu

Początek weekendu zarówno nad morzem jak i na Mazurach okaże się w większości pochmurny. W niektórych miejscach na Wybrzeżu spodziewane są burze. Wyładowania nie będą mieć gwałtownego charakteru.

Zła pogoda nadciąga z zachodu

Kierowcy poruszający się po drogach zachodu mogą mieć powody do narzekania. W czwartek nad tą częścią kraju może popadać deszcz. Mieszkańcy pozostałych regionów nie powinni obawiać się warunków atmosferycznych.

Na południu bezchmurne niebo. Zachód może skąpać się w deszczu

Czwartek w większej części kraju zapowiada się przyjemnie i ciepło. Słupki rtęci miejscami podskoczą do prawie 30 st. C. Na zachodzie w drugiej części dnia warunki atmosferyczne zaczną się pogarszać. Może lokalnie zagrzmieć i przelotnie popadać. Będzie to zwiastun zmiany pogody w najbliższych dniach.

Zmienne warunki nad morzem i jeziorami

Tylko w kilku miejscowościach Warmii i Mazur będzie się dało w czwartek wypoczywać. Większość kurortów - nie tylko północnego wschodu, lecz także Pomorza i Wybrzeża - będzie deszczowa i burzowa.

Wakacje pożegnamy w deszczu

Przede wszystkim deszczowo - a chwilami nawet burzowo - będzie przez pięć najbliższych dni. Słonecznych momentów w ciągu ostatnich chwil wakacji synoptycy przewidują niewiele. Prognozowana przez synoptyków będzie bardzo zróżnicowana: od 16 do 29 st. C.

Pogoda zepsuje się tylko na zachodzie

Wyjeżdżający w środę w podróż mogą liczyć na korzystne warunki drogowe. W całym kraju będzie pogodnie i sucho. Tylko po południu na zachodzie pogoda może się zepsuć.

Środa słoneczna i ciepła: do 27 st. C

Od samego rana czeka nas piękny dzień. Niebo zdominuje słońce i dopiero po południu na zachodzie może pojawić się więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu. Odczujemy komfort termiczny. Słupki rtęci w całym kraju pokażą 20 st. C i więcej.

W środę Mazury słoneczne i chmury na Wybrzeżu

Środowa aura okaże się zdecydowanie łaskawsza dla osób przebywających na Mazurach niż nad morzem. Osoby, które zdecydują się na wypoczynek w krainie jezior, mogą liczyć na słoneczną pogodę. Nad morzem królować będą natomiast chmury.

Najpierw słońce, potem deszcz, a na koniec ochłodzenie

Z bardzo dynamiczną pogodą będą mieli do czynienia w najbliższych dniach mieszkańcy zachodnich obszarów kraju. W centrum i na wschodzie można się spodziewać stopniowego pogarszania się pogody. Choć środa i czwartek będą pogodne, już w piątek zacznie się robić nieprzyjemnie.

Ideał: słonecznie, ale nie gorąco

We wtorek doświadczymy zmiany w pogodzie - będzie się ona wiązała z obecnością nad Polską układu wysokiego ciśnienia. Dzień zapowiada się słonecznie, jednak nie gorąco. Temperatura miejscami wyniesie 19 st. Celsjusza.