TVN Meteo | Polska

Czy wiecie, jak brzmi malutki kotik? Jeśli nie, to posłuchajcie Alfiego z Wrocławia

TVN Meteo | Polska

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Alfie, kotik z wrocławskiego zoo, daje głos
Alfie, kotik z wrocławskiego zoo, daje głosZOO Wrocław
wideo 2/2
ZOO WrocławAlfie, kotik z wrocławskiego zoo, daje głos

We wrocławskim zoo można podglądać Alfiego, najmłodszego kotika w stadzie. Jak informują jego opiekunowie, zwierzę uczy się pływać i jest na tyle głośne, że łatwo je usłyszeć.

Kotik urodził się w połowie czerwca. Chwilę trwało wybranie mu imienia. Jak tłumaczą przedstawiciele zoo, musiało być ono krótkie i trudne do pomylenia, gdyż "spełnia ważną rolę w komunikacji między zwierzęciem a opiekunem". Zwierzę nazwano Alfie.

To najmłodszy kotik w stadzie, które liczy sześć osobników. Jego ojcem jest 15-letni Nelson, a matką - 16-letnia Mandisa, dla której to pierwsze młode.

"Łatwo go usłyszeć"

Alfie większość czasu spędza z mamą i uczy się pływać w małym basenie. Kotiki nie rodzą się z tą umiejętnością. - Myślimy, że w okolicach września-października Alfie zamieszka z całą rodziną na dużym basenie - mówi Paweł Borecki, inspektor ds. hodowlanych i opiekun płetwonogich we wrocławskim zoo. Opiekunowie informują, że kotik "z chęcią wchodzi do wody", a "nauka pływania przebiega pomyślnie". Zaznaczają, że "łatwo go usłyszeć, gdyż potrafi głośno nawoływać". Czasami można go zobaczyć na ogrodzonym fragmencie wybiegu.

Alfie, kotik z wrocławskiego zoo, daje głos
Alfie, kotik z wrocławskiego zoo, daje głosZOO Wrocław

Gdy dorośnie, może ważyć nawet 300 kilogramów

Przychodząc na świat, kotiki ważą około pięciu kilogramów. Najmłodszy osobnik w stadzie wrocławskiego zoo waży obecnie ponad 10 kg. Dorosłe samce mogą osiągać masę do 300 kg.

Co najmniej przez pół roku, a bywa że nawet przez rok, młode żywią się mlekiem. Następnie stopniowo zaczynają dostawać ryby.

Alfie, kotik z wrocławskiego zooZOO Wrocław
Alfie, kotik z wrocławskiego zooZOO Wrocław

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZOO Wrocław

Pozostałe wiadomości